У НБУ назвали найбільш ризиковані галузі української економіки

9 червня 2016, 22:34

Будівництво та нерухомість знаходяться на другому місці за обсягами заборгованості по кредитах

Будівництво, операції з нерухомістю та комунальні послуги найбільш ризиковані і фінансово нестійкі галузі української економіки, йдеться в звіті щодо фінансової стабільності Національного банку України (НБУ).

Реклама

"Найбільші ризики платоспроможності притаманні будівництву, операціям з нерухомістю та машинобудуванню – тут спостерігаються найбільші боргові навантаження і порівняно низька прибутковість або збитковість. Фінансово нестійкими також є підприємства з високою часткою державного регулювання – виробництво та постачання енергії та газу, комунальні послуги", – зазначають в НБУ.

За даними Нацбанку, будівництво і нерухомість знаходяться на другому місці за обсягами заборгованості по кредитах українським банкам – близько 120 млрд грн, при цьому частка негативних кредитів становить 44%.

Згідно зі звітом, найбільше зростання операційного збитку в 2014-2015 рр. зафіксовано у компаній сфери нерухомості і будівництва – за 9 міс. 2015 року майже до 30%.

"Підприємства цих галузей мають найбільше кредитне навантаження, одночасно їх платоспроможність слабка у зв'язку з особливостями регулювання галузі, що не стимулює підвищення ефективності роботи, а також через низьку якість менеджменту багатьох компаній", – повідомляє регулятор.

Реклама

Крім того, НБУ передбачає, що підвищення в 2015-2016 рр. тарифів на комунальні послуги та енергоносії може мати у короткостроковій перспективі негативний вплив на прибутковість компаній відповідного сектору через можливе погіршення платіжної дисципліни споживачів.

В тренді
ФОПам повернули карантинні 8000: закон про виплати набув чинності

Регулятор також допускає зростання кількості недобудов і заморожених об'єктів за умови збереження негативних обставин на ринку нерухомості в наступні роки.

"При збереженні темпів будівництва на первинному ринку житла буде формуватися значний дисбаланс між попитом і пропозицією. Вже в 2015 році висока конкуренція і падіння платоспроможного попиту змушували столичних забудовників пропонувати знижки і програми розстрочки. У 2016 році тенденція зберігається. За несприятливих обставин зросте кількість недобудов і заморожених об'єктів", – повідомив Нацбанк.

Як повідомлялося з посиланням на Держстат, у 2015 році обсяг введеного в Україні в експлуатацію житла, без урахування тимчасово окупованої території АРК і Севастополя, збільшився на 13,4% порівняно з 2014 роком – до 11 млн кв. м.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти