В НБУ дали оцінку вкладам іноземних інвесторів в держоблігації

18 липня 2019 19:26

У регуляторі назвали стабільною ситуацію з термінами погашення цих цінних паперів

Структура вкладень нерезидентів в облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) України, від розміщення яких лише 16 липня Міністерство фінансів залучило до держбюджету 33,3 млрд грн, є досить рівномірною і стабільною за термінами погашення.

Реклама

Про це 18 липня заявив заступник глави Національного банку України Дмитро Сологуб.

"Якщо подивитися на структуру за термінами погашення цих цінних паперів, то тільки чверть припадає на цей рік. Наступного, приблизно, третина. І майже половина – це папери з погашенням в 2021 році і далі", – пояснив він на брифінгу.

За його словами, загальний обсяг вкладень нерезидентів в ОВДП становить 73-74 млрд грн в порівнянні з 6,4 млрд грн на початок 2019 року.

"Ми вважаємо, що, з огляду на стабільну макроекономічну ситуацію, досить рівномірну структуру цього боргу за термінами погашення, це зараз не створює значних ризиків", – додав Сологуб.

Не пропусти!
Україна – Північна Македонія: онлайн другого матчу нашої команди на Євро-2020
Україна грає з Північною Македонією на Євро-2020
Реклама

Заступник голови регулятора також підкреслив, що Нацбанк не бачить проблем з обслуговуванням державного боргу до кінця 2019 року.

Раніше новини "Сьогодні" повідомляли з посиланням на дані НБУ, що портфель ОВДП нерезидентів 18 липня зріс на 2,17 млрд гривень – до 67,06 млрд грн. В цілому портфель цих облігацій, включаючи резидентів, збільшився до 766,34 млрд грн.

У ОВДП можна вкладати і невеликі суми. Як кажуть експерти, ці папери залишаються одним з найбільш вигідних способів інвестицій для фізичних осіб. Ми розбиралися, скільки можна заробити, купуючи державні облігації:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти