В "Нафтогазі" пояснили, чому не перестрахувалися на випадок демаршу "Газпрому"

3 березня 2018, 12:53

Українська компанія могла б зазнати значних збитків якби купувала газ і у "Газпрому" і в Європі

"Нафтогаз України" не міг закупити газ в Європі з метою підстраховки на випадок демаршу "Газпрому", оскільки існував ризик величезних збитків. Про це в Facebook повідомив головний комерційний директор компанії Юрій Вітренко.

"Купувати газ з Європи "для підстраховки"- не варіант. Оскільки якщо "Газпром" побачить, що нам його газ не потрібен, він не буде переривати постачання, але буде продавати нам непотрібний газ (який Україна повинна викупити за рішенням Стокгольмського арбітражу – Ред .). І ми будемо платити двічі: за газ з Європи і за газ від "Газпрому". будемо нести величезні збитки, які ніхто не покриє", - пояснив він.

Вітренко зазначив, що останнім часом ціна на газ в Європі була дуже високою.

"Газ в ці дні в Європі коштував до 1 тис. дол., тобто в чотири рази дорожче за контрактом з "Газпромом". Якби ми його купували,"Нафтогаз" б негайно звинуватили в марнотратстві. Ми для українців заробляємо гроші, а не втрачаємо їх. Саме таке у нас розуміння, як повинна працювати національна компанія", - зазначив він.

Ветренкоподчеркнул, що за підсумками відмови "Газпрому" постачати газ в Україну на умовах, передбачених контрактом і рішенням Стокгольмського арбітражу, "Нафтогаз" має юридичну можливість вимагати від "Газпрому" компенсації збитків.

"Різниця між ціною за контрактом з "Газпромом" і цінами, за якими ми зараз закуповуємо газ у екстреному режимі, повинна бути компенсована "Газпромом". А ось якби ми купували в Європі для "підстраховки", то зараз би не тільки ця різниця , але і вся вартість газу в Європі лягла б на збитки. Збитки для українського народу – власника "Нафтогазу", - написав він.

Раніше президент Петро
Порошенко вже розповів, чим відгукнеться Росіїїїгазовийдемарш.Зайогословами,юристиНАК"НафтогазУкраїни"готуютьвідповідні поданняпро компенсаціюзбитківвіддійросійськоїкомпанії"Газпром".

Реклама

Нагадаємо, 28 лютогоСтокгольмськийарбітражзадовольниввимоги"Нафтогазу"про компенсаціюзанедопостачання"Газпромом"обсягівгазудлятранзиту.Заітгамрозглядуспору,"Газпром"повиненвиплатити"Нафтогазу"2,56 млрддол.

У відповідь, Росія відмовилася почати поставки газу в Україну з 1 березня. Причому "Газпром" зробив це в морози і попередив про своє рішення за 15 хвилин до запланованого старту поставок. І повернув передоплату.

Більш того, російська сторона знизила тиск газу на вході в українську "трубу" до критичних рівнів. Це поставило під загрозу не тільки забезпечення України теплом, але і транзит газу в ЄС, де теж ударили морози.

В тренді
Ринок пального: як декларування цін вплине на вартість ресурсу

"Вчора (1 березня – Ред.) за 15 хвилин до початку поставки газу "Газпром" повідомив нам, що "передумав", а також знизив на 20% тиск в газопроводах на своєму боці системи і звів до мінімуму продаж газу іншим клієнтам. Мета - здійснити мрію про те, що "Україна замерзла" або про те, що "Україна – ненадійний транзитер і відбирає газ". Це було б дуже доречно за два тижні до виборів самі знаєте кого", - відзначили в "Нафтогазі".

Реклама

Україна відразу ж попередила ЄС про спроби Росії зірвати транзит і почала шукати способи компенсувати раптову втрату російського імпорту, через яку країні тепер не вистачає 18 млн кубів газу. У президента і в Кабміні пройшов ряд екстрених нарад.

Про те,чимможезакінчитьсянова суперечкаУкраїниіРосіїчитайтевматеріалі"Сегодня" Демарш "Газпрому": як Росія перекрила Україні газ і що буде далі.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти