У Націнституті при президенті розповіли про результати хакерської атаки на Мінфін і ризики бюджету-2017

16 грудня 2016, 15:10

Міністерство фінансів і Державне казначейство України втратили 3 ТБ інформації в результаті хакерської атаки в грудні поточного року. Про це повідомив перший заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень при президенті України Олександр Власюк.

"Крім пошкодження мережевого обладнання установи втратили за їхніми оцінками 3 терабайта інформації. Це колосальна цифра", – сказав він в ході "круглого столу" сьогодні в Києві.

Крім того, він повідомив, що в липні поточного року знову фіксувалися випадки торгівлі митними базами даних.

У зв'язку з цим, за його словами, забезпечення інформаційної безпеки – один з ризиків у бюджетній системі.

Щодо запропонованого урядом проекту державного бюджету на 2017 рік, Власюк зазначив, що ризики закладені як у дохідній, так і видатковій частинах.

"Зростання доходів держбюджету значною мірою обумовлюється інфляційними і девальваційними чинниками ... З дуже високою ймовірністю дохідна частина бюджету виконана не буде", – сказав він.

Крім того, за його словами, окремий ризик пов'язаний з ініціативою уряду про двократне підвищення мінімальної зарплати в наступному році: очікуються звільнення працівників, зменшення прибутку підприємств (за оцінкою Мінфіну податок на прибуток скоротиться на 3 млрд грн) і тінізація бізнесу.

Власюк також висловив думку, що орієнтири надходжень від приватизації і від реалізації конфіскованого майна навряд чи будуть досягнуті.

При цьому бюджет Пенсійного фонду в наступному році буде більш ніж на 50% формуватися перерахуваннями з держбюджету, і він не матиме можливості погашати борги за бюджетними позиками.

Говорячи про держборг, Власюк наголосив, що сукупний держборг досягне 90% від ВВП, що істотно перевищує встановлений Бюджетним кодексом гранично допустимий рівень (60%).

"Боргова безпека держави буде погіршуватися", – констатував він.

Реклама

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти