У Нацбанку звітували про виконання вимог МВФ

27 лютого 2017, 10:52

НБУ перевірив банки на операції з пов'язаними особами

Національний банк України виконав вимоги меморандуму з Міжнародним валютним фондом (МВФ) і завершив 2016 року процедуру діагностичного обстеження операцій пов'язаних з банками осіб. Так, за минулий рік було проведено діагностика 81 банку, ще 18 банків регулятор перевірив 2015 року, повідомляє прес-служба НБУ.

Реклама

"Операції пов'язаних з банками осіб були однією з основних проблем в українських банків. Збір коштів вкладників тільки для кредитування своїх підприємств в нормальній ситуації не так сильно загрожує банкам. Однак під час кризи власники швидше захищатимуть свій основний бізнес, а не банк, що може призвести до його неплатоспроможності. І подібні приклади ми не раз бачили попередніми роками", – зазначила заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова.

За її словами, НБУ посилює моніторинг за операціями з пов'язаними особами.

Нацбанк підкреслює, що за результатами діагностики ідентифіковано перевищення нормативу максимального розміру кредитного ризику щодо заборгованості з пов'язаними особами у 44 банків. На початок 2017 року чотири банку з них виведені з ринку, ще чотири привели норматив у відповідність до вимог НБУ.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

Наприкінці 2016 року регулятор погодив трирічні графіки зниження обсягу заборгованості пов'язаних осіб восьми банківських установ.

Реклама

Нагадаємо, Національний банк 2016 року прийняв концепцію моніторингу операцій та ідентифікації потенційних ознак пов'язаності. Документ посилив вимоги до статистичної звітності банків, що дозволить НБУ ідентифікувати ланцюг корпоративних прав пов'язаної особи, характер взаємозв'язків цієї особи з власниками банку, а також регулярно відстежувати типи операцій банку з пов'язаними особами.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти