У МВФ назвали головні ризики економічної ситуації в світі

7 липня 2014, 10:32

Найуспішнішими, за словами Лагард, залишаються країни Азії

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард в неділю дала сигнал про можливе погіршення прогнозів світового економічного зростання, але підкреслила, що економічна активність піде на поправку в II півріччі і підйом світової економіки прискориться в 2015 році, пише The Wall Street Journal.

Реклама

"Світова економіка набирає обертів, хоча темпи зростання можуть виявитися трохи слабшим, ніж ми очікували, оскільки потенціал зростання зараз нижчий", а капіталовкладення не вселяють оптимізму, заявила глава МВФ на міжнародному економічному форумі Cercle des Economistes в Екс-ан-Провансі.

За словами К. Лагард, стимулююча політика центральних банків, мабуть, надає лише обмежений вплив на попит. Директор-розпорядник фонду рекомендувала державою підтримувати зростання за рахунок інвестування в інфраструктуру, освіту та охорону здоров'я, але при цьому зберігати стійкість держборгу.

МВФ оновить прогнози для світової економіки в липні. Глава фонду Крістін Лагард зазначила, що нові оцінки будуть "зовсім трохи відрізнятися" від квітневих прогнозів. У квітні МВФ прогнозував зростання світового ВВП на 3,6% в 2014 році і на 3,9% в 2015 році.

Наразі МВФ констатує відновлення економіки в США і ряді інших розвинутих країн. Водночас "дефіцит інвестицій" як в публічному, так і в приватному секторі стримує зростання в більшості держав світу.

Реклама

"Незважаючи на численні антикризові заходи, відновлення залишається стриманим, вимученим, нестійким, і заходи з підвищення попиту – при всіх благих намірах центробанків – близькі до межі", – стверджує Лагард.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

МВФ відзначає високі потреби в інвестиціях в інфраструктуру в США, Великобританії та Німеччини, тоді як у Франції така необхідність менша.

Як заявила Лагард, МВФ не очікує різкого ослаблення зростання в Китаї.

"Розглядаючи країни Азії, зокрема, Китай, ми зберігаємо впевненість, оскільки не спостерігаємо різкого гальмування, швидше, спостерігається невелике уповільнення зростання, яке вирівнюється, і в цьому році зростання (ВВП Китаю – Ред.) складе 7-7,5%", – сказала вона.

У єврозоні основним ризиком залишається занадто низька інфляція, підкреслила глава МВФ.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти