У МОЗ розкрили, скільки грошей закладено в бюджеті-2019 на екстрену медичну допомогу

17 жовтня 2018, 17:06

Міністерство оголосило про пілотний проект щодо поліпшення якості екстреної медицини

У проекті Державного бюджету на 2019 рік на фінансування екстреної медичної допомоги через механізм субвенції передбачено близько 6 млрд грн, повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я України.

Реклама

Крім того, 922,5 млн грн держава планує витратити на реформу екстреної медичної допомоги. За ці кошти в 2019 році буде реалізовано пілотний проект розвитку екстреної медичної допомоги у Вінницькій, Донецькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській областях та місті Києві.

Комплексна програма з розвитку системи екстреної медичної допомоги в пілотних областях включає:

  • закупівлю 70% потреби спеціалізованого санітарного транспорту для розвитку служби екстреної медичної допомоги;
  • проведення програми підготовки інструкторів для підвищення кваліфікації, відповідно до світових стандартів, осіб, задіяних в роботі системи екстреної медичної допомоги;
  • цільові витрати на підвищення рівня оплати праці працівників, які пройдуть підвищення кваліфікації;
  • закупівлю спеціального навчального обладнання і манекенів для навчально-тренувальних імітаційних центрів;
  • створення єдиних регіональних оперативно-диспетчерських служб;
  • впровадження уніфікованих сучасних галузевих стандартів диспетчеризації.

"Реалізація пілотного проекту забезпечить подальший розвиток системи екстреної медичної допомоги, надання екстреної медичної допомоги належної якості і постійне її вдосконалення шляхом регулювання процесу навчання і підвищення кваліфікації працівників", – вважають в Міністерстві охорони здоров'я.

0_110

В тренді
Ринок пального: чи буде подальше подорожчання бензину
Реклама

Проект бюджету-2019 Кабінет міністрів ухвалив 15 вересня і презентував його депутатам 21 вересня. Зростання української економіки в 2019 році в проекті бюджету передбачено на рівні 3%, а державний борг має зменшитися до 52,2% ВВП. Раніше в Мінфіні уточнювали, що безпечним для держави є рівень держборгу нижче 60%.

Зростання доходів зведеного бюджету планується на рівні 1,29 трлн гривень, тобто на 130 млрд більше, ніж було в бюджеті на 2018 рік. Проект бюджету-2019 передбачає інфляцію 7,4%.

Додамо, що курс долара на кінець 2019 року, за розрахунками уряду, має становити 29,4 грн, тобто навіть менше, ніж розрахунковий показник на кінець 2018 року (30,1 грн). Таким чином, прожитковий мінімум, якщо вимірювати його в доларах, в 2019 році становитиме близько 69 доларів (в 2018-му – 61 долар). Мінімальна пенсія – 57 доларів на місяць (в 2018-му – 49 доларів).

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти