У Мінекономіки розповіли, чому просідає промисловість

28 січня 2020, 15:40

Падіння промислового виробництва пояснюється відразу декількома факторами

/ Фото: AFP

Мінекономіки роз'яснило причини падіння промислового виробництва в Україні, яке в грудні обвалилося на 7,7%.

Реклама

Спад промислового виробництва в Україні пов'язаний з модернізацією великих підприємств, скороченням попиту на енергоресурси і негативною зовнішньою кон'юнктурою для чорних металів, вважає міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

"Розуміючи, що загострення конкурентної боротьби і перехід на нові технології вимагають технологічного переозброєння, в минулому році основна частина великих промислових підприємств проводила модернізацію, що негативно позначилося на поточній їх виробничій діяльності, але створило умови для відновлення виробництва конкурентоспроможної продукції та осягнення нових сегментів зовнішніх і внутрішніх ринків в перспективі. Саме модернізація і тимчасові зупинки промислових потужностей були однією з причин негативної промислової динаміки в 2019 році", – написав він у Facebook.

Крім цього, він зазначив, що найбільш негативний вплив викликали інші фактори, які діяли впродовж останніх 7 місяців і посилилися в грудні 2019 року.

"У грудні найбільше падіння сталося в постачанні електроенергії, газу та пари (падіння на 15,7%) з огляду на скорочення попиту на енергоресурси внаслідок теплих погодних умов і падіння виробництва в галузях, які є основними споживачами енергії (металургія, видобувна та харчова промисловість). Відповідно падіння сталося у видобутку вугілля (на 17,3%) через зменшення попиту як з боку теплових електростанцій, так і металургійних підприємств", – розповів міністр.

Реклама

За словами Милованова, негативний вплив на динаміку переробної промисловості в грудні і на поточний рік в цілому зазнали металургійне виробництво – зменшення на 10% в грудні та машинобудування – на 14,5%.

Милованов зазначив, що промислова діяльність металургійного виробництва та машинобудування проходила переважно під впливом кількох чинників.

В першу чергу, спад стався через негативну зовнішню кон'юнктуру для чорних металів (за даними Світового банку, в грудні 2019 року середні ціни на базові метали знизилися на 2,4%), а також протекціоністські заходи з боку США, за якими слідували кількісні обмеження ЄС, Єгипту, які додатково негативно вплинули на виробництво і експорт продукції української металургії як в ці країни, так і на інші ринки через загострення конкуренції між постачальниками металургійної продукції.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

Крім того, за словами Милованова, металургійне виробництво та машинобудування відчували тривалий вплив й інших негативних чинників.

"Торговельні обмеження з боку Російської Федерації на продукцію машинобудування українського походження, введені РФ транспортні обмеження (порти Азовського моря), збільшили навантаження на залізницю, яка і без того має "вузькі місця". Недостатні обсяги і висока вартість кредитування, жорстка монетарна політика Національного банку, а також істотна ревальвація гривні – все це послабило позиції українських експортерів і посилило конкурентоспроможність імпорту на внутрішньому ринку", – написав він.

Реклама

Також Милованов зазначив, що у виробництві харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів падіння на 2,4% відбулося за рахунок отримання меншого врожаю цукрових буряків, фруктів і овочів, а також збільшення конкуренції з боку імпортної молочної продукції, в тому числі внаслідок дії ряду вищезазначених негативних чинників.

Раніше сайт "Сьогодні" повідомляв про те, що Мінекономіки готується підписати з галуззю меморандум, в якому говоритиметься про стратегію і плани дій щодо захисту і розвитку промисловості.

План розвитку економіки є у всіх європейських держав, крім України. "Сьогодні" поговорили з експертами і дізналися, коли і в нашій країні може з'явитися промислова стратегія і як вона вплине на життя громадян.

Нагадаємо, раніше член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин в коментарі сайту "Сьогодні" висловлював думку, що зупинити деіндустріалізацію України допоможесаме опрацювання зваженої промислової політики. Крім того, вкрай важливим залишається приплив іноземних інвестицій.

Фінансист Тарас Козак, президент інвестиційної групи "Універ", вважає, що ситуація в промисловості на даний час вже не робить визначального впливуна всю економіку.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти