У Мінекономіки розповіли, кого в Україні перевірятимуть під час карантину

25 травня 2020, 21:02

Вікторія Подолянець Вікторія Подолянець

Мораторій на перевірки діє не для всіх підприємств

В Україні, де після карантину очікують перезапуску ділової активності, в Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства пояснили, на які перевірки поширюється мораторій, введений через карантин.

Реклама

У нашій країні налічується мінімум дві великі категорії перевірок, розповіли в пресслужбі міністерства.

Перша категорія, на яку діє мораторій, – це так званий державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності. Він ідентифікується за сферами контролю, а не за органами.

Тобто в Держпотребслужбі близько 15 сфер контролю, і одні з них підпадають під дію мораторію (наприклад, захист рослин), інші – ні (наприклад, окремо виділене державне регулювання цін).

Під мораторій потрапляють перевірки пожежної безпеки, охорони праці, екологічні перевірки тощо (всього понад 80 сфер). Весь цей вид контролю регулюється Законом України №877 від 05.04.2007 "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

Реклама

Саме цим законом встановлено всі базові правила проведення перевірок, а також саме для цього виду контролю поширюється дія інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю) – так званий Інспекційний портал. На ньому для таких перевірок публікуються плани, результати, звіти про виконання планів.

Друга категорія – це перевірки, які здійснюються в сферах, які не підпадають під дію цього закону (ст. 2 Закону України 877):

В тренді
Різні для чоловіків і жінок – якими хитрощами в аптеках впарюють дорогі ліки
 • валютного контролю;
 • податкового контролю;
 • митного контролю;
 • державного експортного контролю (крім певних питань космічної діяльності);
 • контролю за дотриманням бюджетного законодавства;
 • банківського нагляду;
 • державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції;
 • державного нагляду (контролю) у сфері телебачення і радіомовлення;
 • державного нагляду (контролю) за дотриманням суб'єктами господарювання, які здійснюють діяльність у сферах енергетики і комунальних послуг;
 • законодавства у сферах енергетики і комунальних послуг;
 • державного ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції.

"Окремо варто зупинитися на державному ринковому нагляді та контролі нехарчової продукції. Контроль в цій сфері здійснюють 7 органів відповідно до переліку видів продукції, що підлягає контролю. Серед цих органів Держпраці, ДСНС, Держпотребслужба. Всі вони, з одного боку, перебувають під мораторієм для більшості з них сфер контролю, але можуть здійснювати будь-які перевірки в частині ринкового нагляду", – повідомили в Мінекономіки.

Там додали, що на час карантину заборонені планові перевірки для першої категорії і податкові перевірки з певними винятками.

"Перевірки під час карантину можливі, перевірки другої категорії не підпадають під мораторій (за винятком податкових, заборонених окремо), перевірки другої категорії не відображаються на інспекційному порталі inspections.gov.ua", – підкреслили в міністерстві.

Реклама

Раніше сайт "Сьогодні" писав про те, що представники бізнесу часто зверталися 2020 рокудо Ради бізнес-омбудсмена зі скаргами. Близько 84% усіх звернень підприємців стосувалися податкових питань (58%), дій правоохоронних органів (11%), місцевої влади (7%), державних регуляторів (4%) і митниці (4%).

Також ми повідомляли про те, що Верховна Рада продовжила дію податкових пільг, які були введені раніше, щоб підтримати бізнес під час карантину.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти