У Компартії пов'язують призупинення фінансування української промисловості з політикою МВФ

13 травня 2014, 17:01

Інна Оносова

Стагнація економіки від урізання фінансування промисловості посилюватиметься, прогнозує перший заступник голови бюджетного комітету

Скасуванняфінансування українськоїпромисловості недастьУкраїністати конкурентоспроможноюпри створенні зонивільної торгівлі з ЄС.

Реклама

Таку думкувкоментарі "Сегодня.ua"висловиланардепвід КомпартіїОксана Калєтнік.

"Це фінансування урізається, коли починають говорити про урізання соціальних витрат, то, перш за все, урізують бюджет розвитку. Стагнація економіки від урізання фінансування промисловості в Україні буде тільки посилюватися. Зараз ми бачимо в усіх галузях економіки завмирання", – сказала вона.

Вона підкреслює, що урізання фінансування української промисловості в умовах створення зони вільної торгівлі з ЄС ставить під загрозу українських виробників.

"Я спілкуюся з виробниками в нашій країні, які дійсно відкривали тут підприємства для побудови дистрибуції в європейські країни. І зараз це практично для них нереально – жорстка боротьба з накладанням технологічних акцентів, що не дає можливості підприємствам конкурувати на зовнішніх ринках, ще й скасовується державна підтримка", – відзначає Калєтнік.

За словами депутата, скасування державного фінансування бюджетних галузей в Україні пов'язана з політикою
МВФ.

В тренді
Продукти продовжують дорожчати. Чи стане Великдень золотим?

"Якщо подивитися на тенденцію світової економіки, тобто 5 держав, які є світовими лідерами і мають своє виробництво. Для реалізації такої концепції необхідний протекціонізм, але як він стикується з поняттям вільної економіки і вільних ринків? Ніяк, бо тоді їм нікуди буде реалізовувати свої товари, вироблені на експорт. Один з інструментів управління цим – МВФ, який дає Україні такий підхід і стратегію, за якої ми в змозі виживати, виключно підтримувати штани і купувати все те, що виробляють світові держави", – вважає вона.

Нагадаємо, вчора міністр економічного розвитку і торгівлі Павло Шеремета заявив, що державне інвестування галузей української промисловості було змушене зупинено на шість місяців, щоб не урізати фінансування соцпрограм.

На думку екс-міністра економіки, нардепа Сергія Терьохіна
влада вчинила правильно,скасувавшибюджетне фінансуваннядеякихгалузей українськоїпромисловостіоскількине завданняплатниківподатків -фінансуватипромисловість.За його словами,український урядтаким рішеннямнамагаєтьсянаслідуватидосвідекс-прем'єр-міністра ВеликобританіїМаргаретТетчер.

На думкунардепаКостянтина
Жевагопризупинення фінансуванняпромисловостіпризведе до негативних наслідків, зокрема,скорочення робочихмісць.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти