У Кабміні знайшли спосіб замінити російський газ

4 вересня 2014, 13:07

Віра Холмогорова

Чиновники визнають, що імпортний газ все одно доведеться закуповувати

Кабмін сподіваєтьсязаощадитимінімум1 млрдкубометрів російськогогазу,замінившиїхбіопаливом. Про цезаявивнапрес-конференціїглаваДержагентства зенергоефективностіСергійСавчук.

Віннагадав,щоУкраїнаєпереважно аграрноюкраїною,яка цілком можеперейнятидосвід іншихподібнихкраїн,використовуючивідходидлябіоенерготопліва."Це,перш за все,пелети,тріска",-підкресливчиновник.За йогословами, ранішевелика частинаподібногопаливайшланаекспорт.

Савчуктакожпідкреслив,щовурядзарахунок цього миплануємозаощадити до"1 млрдгривеньзарахунок переходунатвердопаливнеопалення".

ПрицьомуСавчуквизнав,що "вбудь-якомувипадкуімпортнийгаз (Україна)потрібно будекупувати".

Україна,за словамичиновника,видобуваєщорічнодо 20 млрдкубгазу."Вінвосновному йдена приготуванняїжі",-уточниввін.

Тількиза2013-йпромисловістьспожила20 млрд.кубометрів газу,17 млрд- населення,1 млрд- бюджетніорганізації.

Реклама

Нагадаємо, 2 вересня почалисяпоставкиприродногогазу з бокуСловаччинивУкраїну.Словацькенапрямок ставтретімпісля Польщіта Угорщиникоридоромпоставокгазу з ЄвропивУкраїну.ЯквідомоУкраїна і Словакія домовилисяпро відкриттямаршрутуреверсугазу з Європище 27 квітня2014 року.Пускбув запланованийнавересень.16 серпняСловакія почалатестовупрокачкугазувУкраїнупо газопроводуВояни — Ужгород, і цівипробування пройшлиуспішно.За словамипрем'єр-міністраАрсеніяЯценюка,поставкичерезСловаччинизамінятьдляУкраїни40% російськогогазу.

Ранішеповідомлялося,що "Нафтогаз" погодивсяначасрозглядів уСтокгольмськомуарбітражіоплатитиборгиперед "Газпромом"за європейською ціною
. "Газпром" пропонуваввстановититимчасовуцінунарівні $385затисячукубометрів.

В тренді
Долар в Україні впав до мінімуму за два місяці: курс Нацбанку
Фото: ADEM ALTAN/AFP via Getty Images

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти