У Британії відмовилися від гучного "податку на латте"

12 березня 2018, 07:43

Уряд країни не підтримав ініціативу палати громад по навколишньому середовищу

Британськийуряд не підтримавініціативупарламентаріївввестизбірв25пенсів(близько9,5грн)наодноразовий посуд, що використовуєтьсявкав'ярнях.Відповідний листканцеляріяурядунаправилакомітетупалатигромадз навколишнього середовища,якийзапропонував ввести так званий "податок на латте".

Реклама

Комітет запропонував податок на одноразові стакани для кави на початку грудня, заявивши в доповіді про те, що щорічно в Британії викидається 2,5 мільярда таких склянок, що веде до забруднення природи. Зібрані кошти пропонувалося направляти на покращення британської інфраструктури переробки сміття і модернізацію переробних заводів. Також комітет запропонував встановити мету: домогтися повної переробки всіх одноразових стаканів до 2023 року. Якщо цього досягти не вдасться, уряд, згідно з доповіддю, має заборонити подавати каву в одноразовому посуді.

"Ми хотіли б домогтися значного зниження використання одноразових кавових стаканів. Введення оплати в 5 пенсів за пакети в супермаркетах викликало серйозний ефект – стало споживатися значно менше пакетів. Такі види стимулювання можуть вплинути на звички споживачів. Але ми вітаємо те, що багато мережевих кав'ярень в якості заходів щодо зниження кількості використаних одноразових стаканів пропонують клієнтам знижки за користування багаторазовим посудом. Уряд хотів би, щоб за такою моделлю працювали всі кав'ярні", - йдеться в документі.

При цьому комітет в доповіді називав надання знижок споживачам, які використовують для покупки кави "на винос" власний багаторазовий посуд, неефективним заходом. За даними комітету, такою можливістю користуються лише 1-2% покупців. Разом з тим, введення плати в 5 пенсів за пластикові пакети в супермаркетах призвело до зниження обсягу використання пластикових пакетів на 83% вже в перший рік.

Також уряд відкинув пропозицію комітету повністю заборонити продаж кави в одноразовому посуді, якщо за майбутні 5 років не вдасться реалізувати систему переробки 100% використовуваної в Британії такого посуду.

"Мета повинна бути викликом, але реальним. Переробка 100% посуду – недосяжна мета, оскільки самі матеріали будуть забруднені: залишками напоїв, іншими матеріалами і речовинами, що потрапляють в сміттєві баки. Необхідно поліпшити інформування споживачів про способи утилізації та переробки такої продукції", - йдеться в урядовому відповіді.

Нагадаємо, боротьба проти використання пластикових пакетів і одноразового посуду ведеться не тільки в розвинених країнах. наприклад
Кенія ввела найбільш суворе покарання за пластикові пакети- порушникамзагрожуєтюремне ув'язненнянатерміндо4роківабоштрафурозмірідо40тис.доларів.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
Всьогопонад 40країнсвіту,включаючиКитай,Францію,РуандуіІталію,заборонилипластиковіпакетиповністюабочастковоабоввелиподаткинаїхвиробництвоівикористання.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти