У "Великій сімці" оцінили нову програму МВФ в Україні

23 жовтня 2018, 08:53

Stand-by замінить затверджену в березні 2015 року програму розширеного фінансування

Домовленість про нову 14-місячну програму stand-by (SBA) України та Міжнародного валютного фонду (МВФ) є ключовим кроком до забезпечення економічного зростання і стабільності в Україні. Про це йдеться в заяві послів країн "Великої сімки" (G7), опублікованій на сторінці Канадського головування в Twitter.

"Посли країн "Великої сімки" вітають досягнуту між МВФ і українською владою домовленість на рівні фахівців про нову програму в форматі stand-by. [Це] ключовий крок на шляху забезпечення майбутньої економічної стабільності України і продовження економічного зростання", - йдеться в заяві послів G7.

Як повідомлялося
,  МВФ і Україна досягли домовленостей по новій програмі форматуstand-byврозмірі3,9 млрддоларів.Програматривалістю14місяцівзамінитьзатвердженувберезні 2015 рокупрограмурозширеногофінансування,якийзакінчуєтьсявберезні2019 року.

Реклама

Угодупро3,9 млрддоларівкредитузатвердятьпісляприйняттядержбюджетуУкраїнина2019 рік.

ЗаяваМВФпро нову програмунадійшла протягомгодинипіслярішенняКабмінупідвищити ціни на газ в Україні на 23,5% з 1 листопада. Експертз енергетичнихпитаньВолодимирСаприкінвкоментарісайту"Сегодня"розповів,щоякбивартістьгазуне підвищуваласяідалі,цезробилобнеможливимотриманнячерговоготраншумакрофінансовоїдопомогивідМіжнародноговалютногофонду,іцевпідсумкумалобдуженегативний впливдлявсієїукраїнськоїекономіки.


В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

Реклама

Якраніше повідомлялав.о.міністрафінансівУкраїниОксанаМаркарова,відновлення співпрацізМВФвідкриєшляхдо пільговогозалученнюдо держбюджету800 млндоларівпідгарантіїСвітового банку,атакождо отриманняпершоготраншумакрофінансовоїдопомогивідЄСна500 млнєвро.


У 2015 році МВФ схвалив для України чотирирічну програму розширеного фінансування (EFF) загальним обсягом близько 17,5 млрд доларів. Спочатку програма передбачала щоквартальний перегляд програми. Перший транш склав 5 млрд доларів. Україна змогла майже в термін отримати другий транш на 1,7 млрд доларів на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза в просуванні по програмі. У 2016 році переговори поновилися, і МВФ вирішив виділити третій транш – 1 млрд доларів – в середині вересня 2016, а четвертий – 3 квітня 2017 року.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти