У 2017 році авторинок чекає зростання: чи стануть автомобілі дешевше

5 листопада 2016, 08:30

Віталій Андронік Віталій Андронік

Якщо Рада прийме відповідні закони, електрокари подешевшають на 20%, а термін перебування в Україні авто на іноземних номерах збільшать

Ужев 2016 роціукраїнськийавторинокпочавстабілізуватисяпіслядвохроківпадіння.Так,якщовминуломуроціукраїнцікупили46тис.автомобілів,товцьомупрогнозуютьзростанняпродажівдо58тис.машин.Чи станутьавтомобілідоступнішимиіщочекаєавториноку 2017 роцідізнавався "Сегодня.ua".

Реклама

Чомуукраїнці купуватимутьбільшеавтомобілів?

Незважаючи на те, що українці стали купувати більше автомобілів, до показників 2013 року ще далеко, відзначають експерти. До економічної кризи і військових дій в Україні продавалося більше 200 тис. автомобілів в рік – в три з половиною рази більше, ніж зараз. У 2017 році продажі автомобілів можуть вирости на 35% від нинішнього рівня, вважає генеральний директор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів Олег Назаренко. Але є і песимістичні прогнози. "Якщо Рада намагатиметься змінити авторинок, імпортери будуть його залишати. Уже "Хонда Україна" закрилася, китайські імпортери, той же BYD пішов з нашого авторинку", – пояснює Олег Назаренко.

У 2017 роціукраїнціпочнутькупуватиавтомобілізарахуноквідкладеногопопиту-майжедварокиукраїнці неробиливеликихпокупокчерез нестабільнуекономічну та політичну ситуацію.Узв'язкузтим,щогривнястабілізувалася,українціпочнутьвкладатигрошіввеликіпокупки:автоінерухомість,вважаєексперт.

"Військово-політичнаситуаціявкраїнібуланестабільнаідужебагатолюдейвідкладалипокупкуавтомобілів.Заразростутьне тількипродажунаринкуновихавтомобілів,алеіпобутовоїтехніки,нерухомості.Життявдержавістабілізується,ілюдипочинаютьвкладатигрошівречітривалогопопиту",-вважаєОлегНазаренко.

Реклама

Чи станутьавтомобілідешевше

У проекті бюджету України на 2017 рік закладений середньомісячний курс долара в 27,2-27,7 гривні – на 2 гривні більше, ніж сьогодні, що позначиться і на ціні автомобілів, прив'язаній до твердої валюти. Хоча за угодою про зону вільної торгівлі в 2017 року Україна повинна зменшенню шкідливого впливу на збір на 1 процентний пункт з нинішніх 10%, таке зменшення мита лише незначно вплине на вартість автомобіля. З огляду на очікувану інфляцію на рівні 8,1%, вартість бензинових і дизельних авто навряд чи зменшитися. Однак більш доступними автомобілі можуть стати за рахунок зниження ставок кредитування банками, та й багато чого буде залежати від домовленостей імпортерів з виробниками.

"Вартістьавтомобілів-ценепрогнозованаріч.Всезалежитьвідтого,якімпортеридомовлятьсязвиробниками.Мипрекраснорозуміємо,щовиробникинавеликихринкахне хочутьвтрачатипозицій,іготовіпродаватимашинипрактичноза собівартістю.Це,наприклад,вРФіСША.вУкраїніітакпозиціявиробниківдоситьзважена.Наприклад,вавтосалонахПарижабрендиавтомобілівдорожче,ніжвКиєві",-говоритьОлегНазаренко.

Настарі автомобілінапаливізалишатьсятіж пільгові ставки акцизів, яківведенівУкраїніз 1 січняв2016 року.Важливовідзначити,що2017-останнійрікдіїекостандартаЄвро-5,покиможнаімпортуватиавтомобілівікомдоп'ятироків.З2018 року вУкраїнінабуде чинностістандартЄвро-6,тодівУкраїніможнабудеввозититількиавтомобілі нестарше 2-3років,якікоштують дорожче.

Електрокариможутьзначноподешевшати

В тренді
Долар і євро подешевшали після ривку вгору
Реклама

Єдиніавтомобілі,якіможутьістотноподешевшати-цеелектрокари.У 2016 роцітемпизростанняринкуелектрокаріввУкраїніобігналиПольщуіРосію.УВерховній Радівжележитьзаконопроектпро скасуванняПДВнаелектромобілі.Якщозаконопроектприймуть,електрокаристанутьна20%дешевше.Наприклад,Nissan Leaf2010 року випускукоштує 450434грн,якщоскасуютьПДВ,йоговартістьзнизитьсядо 360347 грн.

АлепокивУкраїнінаавторинкудефіцителектрокарівчерез проблемизсертифікацієюамериканськихмашин,оскількивонине відповідаютьєвропейськимстандартамбезпеки.За прогнозамиСЕОElectroCarsОлександраКравцова,якщоце питання будевирішено,в 2017 роціринокелектрокарівпродовжитьзростання.

"Якщо до кінця року сертифікаційні війни припиняться, а також, можливо, депутати проголосують за пільги на електрокари, буде новий поштовх на ринку. Кількість електрокарів на дорогах цілком ймовірно збільшиться до 4 тисяч. Це будуть електрокари з пробігом з США. Nissan Leaf 2013 року можна буде купити за 13 тис. доларів, а середня вартість за моделі буде десь 15 тис., все-таки 30 тис. доларів за новий Leaf – недоступна ціна для більшості. Ми все ще вважаємо скасування ПДВ на кілька років кращим і самим ефективним стимулом розвитку ринку електрокарів", – зазначає СЕО ElectroCars Олександр Кравцов.

Правила знаходження в Україні нерозмитнених авто можуть змінити

Щоб не розмитнювати автомобілі, куплені в Європі, жителі прикордонних районів кожні п'ять днів змушені перетинати кордон. Через це на пунктах з Польщею часто виникають великі черги. У 2017 році правила знаходження авто з іноземною реєстрацією можуть спростити. У Верховній Раді зареєстровано відповідний законопроект, який перебуває на розгляді в Комітеті податкової та митної політики. За словами глави комітету Ніни жителя півдня, після його прийняття, в Україні можуть продовжити терміни перебування автомобілів з іноземною реєстрацією за певну щомісячну плату. Зараз депутати вирішують її розмір.

Реклама

"ПропозиціяГеннадіяМоскалявтому,щобкористувачітранспортнихзасобівнаіноземнихномерахсплачувалилише 10євровмісяць,звільнялисявіднеобхідностірозмитнюватисвоїавтомобілі,ввезеніз-закордону",-відзначаєвона.

Крімтого,вРадіщезареєстрованочотири законопроекти,якіпропонуютьзбільшититермінперебуваннявУкраїнітакихавтомобілівзнинішніхп'ятиднівдомісяцяінавітьдороку.Так,законопроект№1393пропонуєзбільшититермінтранзитудляавтомобілівдо30днів,законопроект№1393-1-до60,авпроектізакону№4437пропонуєтьсязбільшититерміндо30днівза408грн/міс.Законопроекти№2359аі№4223дозволяєгромадянамУкраїниввозитиавтомобільз іноземноюреєстрацієюнарік.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти