Встановлення занижених прайс-кепів призведе до необґрунтованих збитків генерації, – експерт

10 грудня 2020, 17:09

Инна Бабур Инна Бабур

Ручне втручання в роботу ринку збільшить заборгованість і дестабілізує роботу гарантованого постачальника

Плани національного регулятора НКРЕКП ввести нові обмеження на енергоринку приведуть до необґрунтованих збитків генеруючих компаній і створять додаткові можливості для маніпуляцій із боку трейдерів. Про це повідомив член наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук, пише "Politeka".

Реклама

"Зараз НКРЕКП ухвалить рішення про встановлення прайс-кепу на необґрунтовано низькому рівні і тим самим змусить генеруючі компанії або продавати електроенергію собі в збиток, або зупиняти виробництво. І таке рішення НКРЕКП буде помилковим та дестабілізуючим", – зазначив Корольчук.

Експерт додав, що таке ручне втручання в роботу ринку призведе до збільшення заборгованості і дестабілізації роботи Гарантованого постачальника, який забезпечує продаж електроенергії населенню.

"Це суперподарунок для трейдерів-спекулянтів. Подвійний прайс-кеп змушує "ГарПок" продавати електроенергію за ще нижчою ціною, ніж решта генерації. Що отримають окремі "розумні" трейдери? Правильно! Будуть заробляти на ще більшій різниці при купівлі-продажу електроенергії. "ГарПок" буде наповнювати кишені окремих торговельних компаній. Кінцевий споживач (заводи-фабрики-кафе) абсолютно не буде у виграші від такого рішення, оскільки буде змушений купувати електроенергію у трейдерів", - пояснює Корольчук.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

Подібні адміністративні втручання нещодавно уже засудив Секретаріат енергетичного співтовариства ЕС. Більш того, за інформацією Корольчука, обмеження, які НКРЕКП планує запровадити повністю суперечать європейським правилам і можуть викликати негативну реакцію міжнародної спільноти.

Реклама

"В Україні електрогенерацію можуть свідомо виштовхати у збиток. І при цьому не буде запропоновано жодних механізмів для погашення таких збитків", – додав експерт.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти