Рівень матеріальної підтримки інвалідів з дитинства буде збережений – Загорій

2 червня 2015, 19:14

Виплати не будуть зменшуватися після досягнення інвалідом повноліття

Сьогодні народні депутати підтримали проект Закону про внесення змін до ст. 18 Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам", що стосуються доплат інвалідам І групи підгрупи А. За прийняття за основу і в цілому законопроекту №2026, розробленого народними депутатами від Фракції "Блок Петра Порошенка" Олександром Третьяковим та Глібом Загорієм, проголосували 265 народних депутатів.

Реклама

"Нам вдалося відновити справедливість для найбільш уразливих категорій наших громадян – інвалідів з дитинства. Виходило, що після досягнення дитиною-інвалідом підгрупи А повноліття розмір державної соціальної допомоги разом з надбавкою на догляд у разі визнання його інвалідом з дитинства 1 групи підгрупи А скорочувався майже на 300 грн. При тому, що потреби такої людини, з дитинства має винятково високий ступінь втрати здоров'я, найсильнішу залежність від постійного стороннього догляду, після досягнення повноліття не зменшується, а навпаки збільшується", – прокоментував необхідність цього закону його співавтор Гліб Загорій.

Закон України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" передбачає надання дітям-інвалідам віком до 18 років державної соціальної допомоги в розмірі 70% прожиткового мінімуму, а також надбавки по догляду за такою дитиною в розмірі ще 50% тільки до повноліття. Відповідно до Закону України №2026, у разі, якщо розмір щомісячної соцдопомоги з надбавкою на догляд за інвалідом з дитинства 1 групи підгрупи А не досягає розміру таких же виплат на дітей-інвалідів підгрупи А віком від 6 до 18 років, держава забезпечує щомісячну доплату в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.

В тренді
Країни скуповують пшеницю і олію. Чому в усьому світі дорожчають продукти

Дія цього закону з 1 січня 2016 року поширюватися на 2000 інвалідів з дитинства І групи підгрупи А з високим ступенем втрати здоров'я і залежністю від постійного стороннього догляду.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти