Управління держборгом, розвиток авіації і морпортів: Гройсман озвучив завдання

8 квітня 2019, 20:54

Сьогодні відбулося засідання Стратегічного комітету уряду

Розвиток авіації, морських портів та управління державним боргом – у фокусі Кабінету міністрів України.

Реклама

Ці питання підняли сьогодні на засіданні Стратегічного комітету уряду на чолі з Володимиром Гройсманом.

За його словами, державний борг – це вантаж, якого потрібно поступово позбутися, а в цьому році на його погашення буде спрямовано третину держбюджету.

Прем'єр також закликав ефективно використовувати кошти, що залишилися, і розвивати транспортну інфраструктуру. Гройсман висловив упевненість, що в України є всі можливості, щоб конкурувати з сусідніми країнами з логістики та якості транспортних послуг.

"Сьогодні ми – досить сильний експортер, у нас дуже гарне розташування в світі, всі транспортні коридори пов'язані з Україною, і тому дуже важливо, щоб наша стратегія була передбачувана – як ми будемо розвивати наші аеропорти, порти, що потрібно зробити, щоб ми домінували як морська держава", – заявив він.

Нагадаємо, за словами Гройсмана, Кабмін повинен сконцентруватися на тому, щоб частка держборгу відносно ВВП знижувалася. У свою чергу члени уряду відзначили, що з 2016 року обсяг державного боргу стабільно знижується і сьогодні досяг "безпечного кордону". Вони додали, що орієнтир – зниження частки держборгу до 50,5% у 2019 році і до 41,4% у наступні роки.

Реклама

За даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі, в 2018 році сума прямого і гарантованого державою боргу становила 79,73 млрд доларів, а в 2017-му – 76,31 млрд доларів.

У січні 2019 року Мінфін затвердив програму управління державним боргом на 2019 рік. Загальні виплати за держборгом передбачені законом про бюджет на рівні 417,45 млрд гривень, з яких: 239,24 млрд гривень (57,3%) – виплати за державним внутрішнім боргом; 178,21 млрд гривень (42,7%) – виплати за державним зовнішнім боргом.

Однак у квітні Міністерство фінансів України оновило план виплат по державному та гарантованому державою боргу за 2019 рік – сума збільшилася до 460,99 млрд гривень.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти