Україну завалюють імпортною картоплею: встановлено історичний рекорд

12 листопада 2019, 11:40

Лише за місяць до країни ввезли більше картоплі, ніж будь-коли за рік

В Україні між іншим дешевшають всі овочі борщового набору, крім картоплі. Неврожай української картоплі активно покривається за рахунок імпорту, який в жовтні-2019 року оновив рекорд. Про це повідомили аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

Реклама

За їх даними, в жовтні до України ввезли 92 600 тонн картоплі – більше, ніж будь-коли в історії України за цілий рік. Всього ж з початку сезону 2019-2020 Україна імпортувала понад 142 тисяч тонн картоплі – в 529 разів більше, ніж за той же період попереднього сезону.

"У жовтні до України було ввезено близько половини річного обсягу продажів картоплі мережами супермаркетів, а це вже дуже суттєво", – підкреслив економіст інвестиційного департаменту продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

Спеціаліст при цьому зазначив, що мережі супермаркетів не є головним каналом збуту картоплі в Україні.

"Мережі контролюють не більше 15-20% обсягів роздрібних продажів картоплі в країні... Однак, навіть з урахуванням реальних обсягів роздрібної торгівлі картоплею в країні за всіма напрямами реалізації, питома вага імпорту в жовтні досяг 50% оціночних обсягів роздрібних продажів в цьому місяці, звичайно, без урахування ажіотажного попиту, який продовжував залишатися високим. Але найцікавіше, що імпортна картопля активно закладалася на тривале зберігання з метою перепродажу в зимово-весняний період за вищою ціною", – каже Ярмак.

Реклама

Щоб збільшити зображення, натисніть на нього

Щоб збільшити зображення, натисніть на нього

В тренді
В Україні змінять маркування м'яса, меду й оливкової олії
Фото: REUTERS/Ajeng Dinar Ulfiana
В тренді
ФОПи зможуть платити податки через додаток "Дія": як це буде працювати
"Дія" вже знає рахунки, на які повинні надходити податки
В тренді
"Укрзалізниця" тимчасово змінила розклад поїздів: список

Зараз ціни на картоплю в Україні вищі, ніж у Польщі в середньому на 10 центів США за кг, і вищі, ніж у Росії – на 20 центів США за кг, тобто більш ніж вдвічі. І хоча картоплю до України офіційно поставляє в основному Білорусь, де ціни також вдвічі нижчі, ніж в Україні, значна частина цієї картоплі має російське походження. І прямі поставки картоплі до України з Російської Федерації також здійснюються, так як заборони на такі поставки немає.

За оцінками аналітиків УПОА, попит на картоплю залишатиметься низьким в листопаді і грудні, і активізується тільки до свят. При цьому обсяги продажів картоплі в передсвяткові дні, з великою ймовірністю, розчарують представників роздрібної торгівлі. Відповідно в січні знову варто очікувати провалу в продажах і тільки в лютому попит може відновитися.

Імпорт, на думку УПОА, в листопаді різко знизиться, проте продовжить залишатися істотним. А вже до кінця місяця УПОА не виключає можливості зниження оптових цін на картоплю.

Реклама

Раніше новини "Сьогодні" також повідомляли, що на українських ринках вже з'явилися турецькі помідори. Крім того, експерти розповіли, що буде з цінами на томати до зими:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти