Українську газотранспортну систему відокремили від "Нафтогазу": подробиці

18 вересня 2019 18:54

Управляти магістральними газопроводами України буде Міністерство фінансів

Напередодні тристоронніх газових переговорів Кабінет міністрів затвердив нову модель відділення газотранспортної системи (ГТС) від Національної акціонерної компанії (НАК) "Нафтогаз".

Реклама

Сьогодні на засіданні уряду відокремили транспортування природного газу від його видобутку та постачання. Це, на думку чиновників, відкриє можливість залучати інвестиції в українську ГТС. Управляти магістральними газопроводами України буде Міністерство фінансів.

"Ми хочемо до кінця року сформувати позицію, що у нас є всі елементи для того, щоб підписати два договори. Договір інтерконекту та договір транспортування газу за європейськими вимогами. З російською стороною, ми все знаємо, що наш договір на транспортування діє до кінця року", – повідомив міністр енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Оржель.

Новини "Сьогодні" раніше повідомляли, що в травні уряд затвердив модель проведення анбандлінга "Нафтогазу" – створення незалежного оператора газотранспортної системи (ГТС) – за моделлю Оwnership Unbundling (OU), на якій наполягав тодішній прем'єр-міністр Володимир Гройсман, тобто виведення оператора і ГТС за межі групи.

В "Нафтогазі" наполягали, що при поділі компанії газотранспортні активи повинні залишитися в групі, а незалежний оператор – перейти незалежному органу або стороні (Independent System Operator, ISO). Виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко заявляв, що проведення анбандлінга на вимогу Кабміну містить ризики програшу "Газпрому" в новому арбітражі.

У свою чергу Світовий банк підтримав позицію Кабінету міністрів про необхідність відділення газотранспортного бізнесу "Нафтогазу" за моделлю OU.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти