Український бюджет втрачає доходи

5 червня 2014, 15:36

Дар`я Нинько Дар`я Нинько

Ситуація на Сході країни "забрала" у країни 422 млн грн

У травні до бюджету України надійшло податків і зборів на 17 млрд 749 млн грн. Це на 2 % менше, ніж у травні минулого року. Про це повідомив призначений Кабміном на посаду голови Державної фіскальної служби (ГФС) Ігор Білоус.

"Травень був дуже складним, активні бої йшли в східних областях, політична нестабільність перед виборами, і, в принципі, економічна ситуація не сприяла полегшенню нашої роботи", – поскаржився Білоус.

Всього по Україні було недобрано близько 710 млн грн податків. Основною причиною цього Білоус називає спад ділової активності .

"Больлая частина незібраних податків припала на східні області України, Донецьк і Луганськ. Прем'єр-міністр вже озвучив цифру, 422 млн грн – це те, що держбюджет втратив через економічні проблеми на сході України. Там багато промислових підприємств, які фактично були змушені зупинитися, пріостановтть виробництво, багато з ці підприємств орієнтувалися на Россіію в совій діяльності, зараз їх активність мала і взагалі відсутня, або підприємства знаходяться в зоні бойових діях", – сказав він.

З цих 422 млн недобрав податків 220 млн припало на Донецьку область, а 202 млн – на Луганську область, додав Білоус.

"Якщо в минулому році Донецька область забезпечувала 9,5 % надходжень до держбюджету, то в травні цього року – 7,5 %. Для Луганській області ці цифри становлять в 2013 році 3,5 %, зараз – 2,5 %", – зазначив Білоус.

Нагадаємо, напередодні
 
ІгорБілоусбув призначенийглавоюнедавноствореної Державноїфіскальної служби. Під часреформуванняМіністерствадоходіві зборівБілоусобіймав посаду заступникаміністра.ОфіційноБілоусзалишається щевстарій посаді-за його словами,документиз Кабмінумають надійти6 червня.ПовналегітимізаціяДержавноїфіскальної службизайме додвохтижнів.

Реклама

В тренді
Відставка міністрів, земельний закон і зарплати в СБУ – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Владислав Криклій, Ігор Петрашко, Максим Степанов / Колаж "Сьогодні"
В тренді
Антирекорд за 8 місяців: в Україні помітно подешевшав долар
Так дешево долар не коштував з вересня-2020
В тренді
В Україні змінять маркування м'яса, меду й оливкової олії
Фото: REUTERS/Ajeng Dinar Ulfiana

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти