Український бізнес очікує істотного пожвавлення ділової активності – НБУ

13 квітня 2017, 20:47

Оптимістично налаштовані компанії всіх видів економічної діяльності, передусім керівники підприємств транспорту і зв'язку, а також переробної промисловості

Український бізнес суттєво покращив свої очікування пожвавлення ділової активності, про що свідчать результати проведеного Нацбанком України в I кварталі 2017 року чергового опитування керівників підприємств. "Четвертий квартал поспіль підприємства також очікують пожвавлення ділової активності. Індекс ділової активності підвищився до 113,3% зі 108,7% у попередньому кварталі", – відзначає НБУ.

Реклама

За його даними, оптимістично налаштовані компанії всіх видів економічної діяльності, передусім керівники підприємств транспорту і зв'язку, а також переробної промисловості.

"Оптимізм респондентів базується, насамперед, на поліпшення їхніх прогнозів щодо загальних обсягів реалізації продукції та фінансово-економічного стану підприємств, а також відновлення очікувань щодо збільшення кількості працівників", – йдеться у звіті про дослідження.

Центробанк вказує, що опитані компанії продовжують очікувати збільшення обсягів виробництва товарів і послуг: баланс очікувань – 6,1% порівняно з 11,1% в IV кварталі 2016 року. За оцінками респондентів, найважливішими факторами, що обмежують здатність бізнесу нарощувати обсяги виробництва, залишаються високі ціни на енергоносії, сировину і матеріали.

Традиційно підприємства високо оцінюють перспективи зростання загальних обсягів реалізації продукції власного виробництва. Найбільш оптимістично налаштовані керівники підприємств переробної промисловості та торгівлі. При цьому, підприємства всіх основних видів діяльності, крім енерго- і водопостачання, очікують збільшення обсягів реалізації продукції на зовнішньому ринку.

Реклама

Крім того, п'ятий квартал поспіль підприємства очікують зростання видатків на машини, обладнання та інвентар. Підвищилися очікування щодо збільшення інвестиційних витрат на проведення будівельних робіт. Позитивними залишаються очікування збільшення обсягів залучення іноземних інвестицій, зазначає Нацбанк.

Згідно з опитуванням, поновилися очікування збільшення кількості працівників, зокрема у будівництві, переробній промисловості, торгівлі та інших видах діяльності. Одночасно суттєво покращили очікування зменшення кількості працівників керівники підприємств добувної промисловості, сільського господарства і транспорту.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

Нацбанк відзначає, що в першому кварталі 2017 року, на тлі незначного посилення девальваційних процесів, спостерігалося послаблення інфляційних очікувань – до 15,6% з 16,2% у IV кварталі 2016 року. За оцінками підприємств, основними факторами впливу на зростання споживчих цін залишаються обмінний курс і витрати на виробництво. У той же час, підприємства очікують посилення впливу податкових змін на динаміку інфляційних процесів.

"Третій квартал поспіль підприємства прогнозують зростання потреб у позикових коштах у найближчим часом. Частка компаній, що планують залучати банківські кредити, залишилася майже на рівні попереднього кварталу і становить 34,0%", – вказав НБУ.

Він уточнив, що понад 85% опитаних планують залучати кредити в національній валюті. Найбільш налаштовані брати кредити в національній валюті підприємства сільського господарства, енерго- і водопостачання, будівництва і торгівлі.

Реклама

В опитуванні взяли участь 673 підприємства з 22 регіонів країни, які представляють економіку за основними видами діяльності, формами власності, розмірами за кількістю працівників.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти