Українські роботодавці готують план розвитку України, який приверне 300 млрд. доларів інвестицій

3 червня 2015, 21:17

Метою реформ є зростання тривалості життя з 71 до 74 років і підвищення витрат на охорону здоров'я до 1500 доларів на людину в рік

Українські роботодавці готують альтернативний урядовому довгостроковий план розвитку України, для реалізації якого планують залучити близько 300 млрд. доларів інвестицій. На з'їзді Федерації роботодавців України, який проходить у Києві під девізом "Україна завтра", зібралися більше 200 власників та керівників українських підприємств – делегатів, які представляють інтереси 8,5 тис. великих, середніх і малих підприємств, на яких працюють понад 5 млн. осіб.

Реклама

Цілями реформ на найближчі 10 років названі збільшення тривалості життя з 71 до 74 років, збільшення витрат на охорону здоров'я в три рази – до 1500 доларів на людину в рік, забезпечення щорічного зростання ВВП на 5-6%. Необхідні кроки для реалізації плану – завершення збройного конфлікту на Сході України, створення умов для залучення іноземних інвестицій і будівництва нових промислових підприємств, збільшення присутності України на зовнішніх ринках.

За ініціативи Федерації роботодавців України та найбільших профспілок було створено Агентство модернізації України, яке приваблює європейських та українських політиків і експертів для вироблення програми модернізації України. Документ буде представлений у вересні 2015 року. За результатами буде створений інвестиційний фонд обсягом у 300 млрд. доларів.

У ФПУ наголошують, що політика уряду і реальна відсутність реформ призводять до деіндустріалізації України і втрати промислового потенціалу. "За останній рік промисловість втратила 600 тисяч робочих місць. Руйнується промисловість. Я вважаю, що це спланована акція з перетворення України в аграрний придаток", – заявив заступник голови ФРУ Олексій Мірошниченко.

Дмитро Фірташ: "Якщо Україна прийме програму реформ, під яку іноземні інвестори виділять гроші, війни не буде"

Глава Федерації роботодавців України Дмитро Фірташ зазначив, що для відновлення та розвитку України потрібні багатомільярдні інвестиції. "В економіку України потрібно залучити близько 300 млрд. доларів. Очевидно, що це довгостроковий процес. Наше ключове завдання – створювати робочі місця. Уряд взагалі не займається цим питанням, і ви бачите, яке сьогодні безробіття. І сьогодні перед бізнесом стоїть завдання не просто створювати нові, а навіть утримати існуючі робочі місця. За нашими оцінками, за останній рік Україна втратила близько 1 мільйона робочих місць, і, на жаль, це ще не межа. За рік люди, які перебувають в уряді, не зробили жодних реформ. Тому роботодавці повинні почати впливати на ситуацію в країні, щоб стабілізувати економіку", – сказав Дмитро Фірташ.

Реклама

Голова ФПУ зазначив, що прийняття Україною програми реформ, розробленої Агентством модернізації України, дозволить встановити мир в Україні. "Якщо Україна прийме програму реформ, під яку іноземні інвестори виділять гроші, війни не буде", – підкреслив Дмитро Фірташ.

"Як роботодавці, у цій ситуації ми повинні взяти на себе певну відповідальність, але потрібні умови роботи. Європейці гроші просто так не дають, це не роздача подарунків. Це гроші поворотні. Єдине, що ми говоримо, – дайте гроші під зрозумілі відсотки, під 2-3-4% річних. А у нас, ви знаєте, що – 30-35%. Друге – дайте не короткострокові на місяць, два-три. Тому що бізнес не може нічого зробити за три місяці. Якщо ти тільки починаєш думати про створення робочих місць, якихось нових підприємств, від моменту твоєї думки до кінцівки, коли ти виробиш і запустиш, проходить 7-8 років. Тому що спочатку план, потім проект, потім дозвільна система, потім років 3 ти будуєш. А потім ще треба окупати 5 років. Тому для проривів нам потрібні досить довгі гроші – не менш ніж на 10 років".

Серед першочергових інвестиційних напрямів глава ФРУ назвав інфраструктурні проекти. "Розвиток інфраструктури дозволить розвивати й інші галузі. Доріг у необхідній кількості немає, є тільки напрямки. Тому нам потрібно створити основні транспортні вузли. В Агентстві модернізації ведеться робота з проектування промислових майданчиків, до яких будуть підведені електроенергія, водопостачання і газ. На цих майданчиках будь-який інвестор зможе побудувати підприємство, і країна відразу відчує економічний ефект", – зазначив глава ФРУ.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти