Українські виробники текстилю, одягу та взуття просять допомоги у держави

30 листопада 2018, 07:00

Олександр Панченко Олександр Панченко

Вітчизняна легка промисловість може не витримати конкуренції з зарубіжжям

Лібералізація торгівлі товарами легкої промисловості з Китаєм та іншими азіатськими країнами створить серйозні проблеми для українських підприємств, що випускають аналогічну продукцію. Про це вчора говорили на Всеукраїнському з'їзді легкої промисловості в Києві. Головна проблема – встановлення нашою владою нульового ввізного мита для імпортних товарів, яке зробить наші одяг, взуття неконкурентоспроможними на внутрішньому ринку.

Наше і чуже

Реклама

Товари легпрому займають друге місце в Україні за обсягами споживання після продуктів. Українські виробники взуття, швейники та текстильники поступово повертають втрачені позиції: за даними Асоціації "Укрлегпром", 2017 року реалізовано продукції більш ніж на 23 млрд грн, що вдвічі більше порівняно з 2014 роком. З них на експорт до 150 країн світу йдуть 32% текстилю (на 1,94 млрд грн), 47,6% одягу (на 3,36 млрд грн), 57,1% взуття (на 2,26 млрд грн). За 9 місяців 2018 року експорт зріс на 16,3%, дійшовши до $ 2,9 млрд, що становить 2,5% зовнішньої торгівлі. Галузь практично вийшла на докризові позиції, відновивши обсяги виробництва на 99,4% від рівня 2013 року. Випускаються товари мають високу додану вартість – до 50%, що в рази більше, ніж в середньому в промисловості. Головними конкурентами на внутрішньому ринку для наших сорочок-черевиків-іграшок є китайські та інші азіатські імпортери, які ввозять дешеву, але не завжди якісну та безпечну аналогічну продукцію. І хоча частка китайського імпорту зменшилася порівняно з минулим роком з 58% до 52%, це мало допомогло нашим виробникам, оскільки зріс імпорт з Європи – з 25% до 36%.

Проблеми

За словами президента "Укрлегпрому" Тетяни Ізовіт, серед імпорту багато секонд-хенду (за цей рік – майже 1 млн т, більше завезли тільки до Пакистану і Малайзії) і контрабанди, які збивають ціни на ринку. Ситуація може погіршитися після укладення угоди про зону вільної торгівлі з Туреччиною, заявила Ізовіт. Для створення можливостей справедливої конкуренції на українському ринку делегати з'їзду просять владу припинити спроби лібералізації зовнішньої торгівлі (введення нульового мита на готову продукцію легпрому: одяг, взуття, килими, іграшки, текстиль) при укладанні договорів з країнами, які домінують на світовому ринку; встановити нульову ставку ПДВ (зараз 20%) на ввезення виробничого обладнання для наших виробників; звільнити від податків прибуток, який спрямовується ними на модернізацію виробництва і енергозбереження. У Мінеконмрозвитку і торгівлі з розумінням поставилися до проблем легпрому і обіцяли розглянути подані ними пропозиції.

В тренді
Де вигідніше обміняти долар: курс валют ПриватБанку, Monobank та інших

Нагадаємо, нещодавно про ситуацію з українською легкою промисловістю, і щодо швейної зокрема, журналісти "Сегодня" говорили з творцем New Fashion Zone Марією Тереховою.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти