Українські виробники потребують захисту держави – Вілкул

10 січня 2019, 22:01

На думку нардепа, саме машинобудівна галузь може забезпечити зростання економіки, зарплат і пенсій

Українські виробники, зокрема машинобудівники, потребують захисту держави. Адже саме ця галузь може забезпечити зростання економіки, зарплат і пенсій. Про це заявив народний депутат Олександр Вілкул, побувавши на заводі "Світло шахтаря" в Харкові. Тут виробляють обладнання для вуглевидобувних підприємств України. Продукцію також експортують у вісім країн світу.

Реклама

"Ми можемо запускати ракети і виробляти дуже високотехнологічне обладнання. Але Україну цілеспрямовано перетворюють на цвинтар заводів. За півріччя 2018 на першому місці в експорті – соняшникова олія. А всього аграрного експорту (він на першому місці) 8,5 мільярда. Може це і непогано . Але те, що втричі менше експорту машинобудування – це катастрофа ", – сказав на зустрічі з трудовим колективом харківського підприємства" Світло шахтаря "Олександр Вілкул, народний депутат від Опозиційного Блоку.

Він зазначив, що влада цілеспрямовано перетворює Україну на відсталу аграрну країну, в якій повинно залишитися 15 млн. осіб населення з жебраками людьми і проданою землею.

"У нас є чітка програма, яким чином відродити промисловість, підтримати машинобудування, і забезпечити людей гідною роботою і високою зарплатою тут, на Батьківщині", – зазначив Олександр Вілкул.

Для реалізації цього Опозиційний Блок уже подав до Верховної Ради пакет законопроектів "Нова Індустріалізація". Зокрема, пропонується створити систему пільгового кредитування для виробників, запустити роботу державного Експортно-кредитного агентства для підтримки виведення вітчизняної продукції на міжнародні ринки.

Реклама

"Всі розвинені країни, які здійснили економічний ривок, робили це, в тому числі, за рахунок різкого збільшення експорту високотехнологічної продукції з високою доданою вартістю. Тільки таким шляхом можна подолати стагнацію в економіці. Буде сильна економіка – будуть високі зарплати, будуть гідні пенсії і гідний рівень життя ", – підкреслив нардеп.

В тренді
Долар і євро просіли в ціні: офіційний курс

"На нашому харківському підприємстві виробляється унікальна продукція. Частина йде на експорт, частина поставляється на внутрішній ринок. Але через війну багато підприємств – споживачі устаткування закрилися, а держава не допомагає. Необхідно прибрати з влади людей, які не розбираються в економіці. На їхнє місце повинні прийти управлінці, які мають досвід роботи в промисловості, – сказав харків'янин Сергій Ророка.

Раніше Олександр Вілкул заявив, що трудова міграція знекровлює українську економіку. Каже – зараз за різними підрахунками за кордоном працюють до 10 млн українців. За його словами, держава повинна більше піклуватися про економічно активне населення: створювати робочі місця, забезпечувати кваліфіковані кадри і людей трудових спеціальностей гідною зарплатою. Це дозволить повернути частину працівників додому і прискорити зростання ВВП з нинішніх 3 до 10% на рік.

Крім того, народний депутат Олександр Вілкул закликав владу купувати українське вугілля, підтримувати вітчизняні шахти і платити гідну зарплату гірникам. Політик буде домагатися, щоб всі шахтарі на державних підприємствах отримали заборгованість.

Також Вілкул заявив, що Україні потрібно піднімати високотехнологічні галузі.

Реклама

Також політик зазначив, що суднобудування в Україні під загрозою, але його можна врятувати.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти