Українські компанії та експортно орієнтовані підприємства знову почали відчувати проблеми зі своєчасним відшкодуванням ПДВ

28 квітня 2020, 15:30

Затримка автоматичного відшкодування ПДВ великим компаніям становить близько 4 млрд грн

Державна казначейська служба України (ДКСУ) знову затримує своєчасне бюджетне відшкодування податку на додану вартість за поставлену на експорт продукцію компаніям і підприємствам, які наповнюють державний бюджет валютною виручкою.

Реклама

Як повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в прес-службі найбільшої в Україні гірничо-металургійної групи "Метінвест", сума невідшкодованого компанії в автоматичному режимі ПДВ склала близько 1 млрд грн.

"Крайній термін відшкодування ПДВ в автоматичному режимі за лютий був учора, проте підприємства групи не отримали кошти за поставлену на експорт продукцію. Всього по групі близько 1 млрд грн невідшкодованого ПДВ. Найбільші одержувачі податку – ММК ім. Ілліча, Центральний ГЗК, а також спільні з "Метінвестом" підприємства "Запоріжсталь" і Південний ГЗК ", – пояснили в пресслужбі.

При цьому в компанії відзначили, що в останній раз подібна проблема з автоматичним відшкодуванням ПДВ була в січні поточного року, підкресливши, що це оборотні кошти підприємств, на які закуповується сировина, розплачуються за контрактами з підрядниками і виплачується зарплата.

У свою чергу, згідно з даними Держказначейства, останнім бюджетне відшкодування ПДВ було 22 квітня – 5,35 млрд грн – і залишалося незмінним протягом останнього тижня, вказує ДКСУ.

Як стало відомо агентству "Інтерфакс-Україна", в цілому по великих компаніях затримка автоматичного відшкодування ПДВ становить близько 4 млрд грн.

Реклама

Як повідомлялося, "Метінвест" вирішив відмовитися від "податкових канікул", передбачених законом №3220 "Про внесення змін до Податкового кодексу України" для підтримки бізнесу в період дії карантинних заходів проти коронавируса. Сума податкових відрахувань, які будуть виплачені підприємствами групи до місцевих бюджетів в пільговий період, перевищить 50 млн грн (податок на землю і податок на нерухомість).

"Метінвест" є вертикально інтегрованою гірничодобувною групою компаній, що управляє активами в кожній ланці виробничого ланцюжка: від видобутку ЗРС і вугілля та виробництва коксу до випуску напівфабрикатів і кінцевої продукції зі сталі, трубопрокату і рулонів, а також виробництва іншої продукції з високою доданою вартістю. Група складається з видобувних і металургійних підприємств, що знаходяться в Україні, Європі та США, і має мережу продажів з охопленням всіх ключових світових ринків.

Основними акціонерами "Метінвесту" є група СКМ (71,25%) і "Смарт-холдинг" (23,75%), які спільно керують компанією.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти