Українська економіка може зростати вдвічі швидше: у Зеленського озвучили "рецепт"

5 липня 2019 12:15

Гетманцев впевнений, що ВВП може досягти підвищення на 7% за рік проти нинішніх 3,3%

Міжнародний валютний фонду вважає, що зростання української економіки можна прискорити до 5-6% на рік. Однак, як розповів сайту "Сьогодні" представник команди президента Володимира Зеленського, юрист і експерт з оподаткування Данило Гетманцев, цей показник можна довести і до 6-7% ВВП. Для порівняння, в 2018 році зростання становило 3,3%.

"Не можна не погодитися з заявою шановного представника МВФ. Дійсно, для забезпечення приросту ВВП на 5-6% – а ми вважаємо, на 6-7% – необхідно "перезавантажити" інститути. Суди і правоохоронні органи, податкову і митну службу. Всі ті інститути, які дозволили б залучити інвестиції в Україну і через інвестиції перезапустити нашу економіку. Тому що для економічного зростання нам необхідні інвестиції. А щоб інвестиції прийшли в Україну, потрібно забезпечити їх безпеку. Незалежні суди, безпеку життя і власності. Тобто припинити фактично рейдерство як з боку держави, так і з боку будь-яких бізнес-груп, зробити це неможливим, дати інвесторам гарантії", – пояснив Гетманцев.

Реклама

Читайте також: В Україні погіршився інвестиційний клімат: підсумки опитування

Він підкреслив, що це стосується не тільки іноземних інвесторів, але і українських інвестицій.

"Потрібно забезпечити просту і комфортну податкову систему (просту в плані роботи з нею, щоб все можна було відпрацьовувати в електронній формі, оминаючи контакт очі в очі платника податків з чиновником). Забезпечити нормальні, прозорі митні процедури, прибрати контрабанду з митниці, перевести в електронну форму і спростити митні процедури. Сьогодні у нас вони вдвічі довші, ніж ті ж самі процедури в країнах ЄС. Також необхідно створити нарешті службу фінансових розслідувань, прибравши функції контролю у МВС і СБУ та ліквідувати податкову поліцію. Провести податкову амністію і багато іншого", – перерахував Гетманцев.

Детальніше про те, які реформи можуть знадобитися країні, читайте на сайті "Сьогодні" в матеріалі "Переговори з МВФ: яка бізнес-модель потрібна Україні"

Раніше Гетманцев також пояснив, чому "дірка" в бюджеті України не говорить про катастрофу. При цьому фахівець визнав наявність проблем, але спростував "апокаліптичні" оцінки.

Реклама

Також новини "Сьогодні" повідомляли, що в травні в Києві відбувся форум, на якому обговорювали, як розвивати малий і середній бізнес та залучати в нього інвестиції:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти