Українська економіка може зростати швидше – експерт

11 січня 2019, 07:09

Анастасія Іщенко Анастасія Іщенко

У рейтингу Doing Business Україна піднялася відразу на 5 позицій і посіла 71-ше місце

Традиційно під кінець року безліч світових аналітичних установ, дослідницьких інститутів, міжнародних організацій починають підбивати підсумки і публікувати рейтинги. У багатьох рейтингах України значно поліпшила свої позиції, але економісти зазначають, що говорити про успіхи наразі рано.

Реклама

Так, наприклад, в одному з найпрестижніших рейтингів Doing Business, який щорічно складає Світовий банк, Україна піднялася відразу на 5 позицій і посіла 71-ше місце. Рейтинг оцінює легкість ведення бізнесу і аналізує ситуацію в 190 країнах світу. Власне кажучи, саме на підставі цього рейтингу і можна судити про те, який стан справ з економічною ситуацією в тій чи іншій країні. Роком раніше наша країна була тільки на 76-му місці. В уряді такі результати оцінюють дуже позитивно і заявляють, що, хоча і повільно, але економіка все ж рухається в правильному напрямку.

До речі, за останні шість років Україна дійсно сильно зросла в рейтингу Doing Business. Якщо 2012 року країна була на 152-му місці, то 2015-го – вже на 96-му, а 2017-го опинилася на 80-му місці.

Незважаючи на очевидний прогрес, такої позиції в рейтингу виявляється недостатньо для того, щоб істотно збільшився приплив іноземних інвестицій до України. Країни, які є потенційно цікавими для інвесторів, зазвичай, перебувають в ТОП-30 цього рейтингу. Економічні експерти також зазначають, що хоч Україна і піднімається в рейтингах, вона все ще далека від тих результатів, які уряд прогнозував кілька років тому. Але, тим не менш, країна рухається в потрібному напрямку, хоч могла б робити це і швидше.

"Ми виразно рухаємося в потрібному напрямку, але недостатньо швидко. Ми могли б робити це швидше, але для цього потрібно проводити низку реформ і кроків, які у нас не популярні. Наприклад, якби ми вже перейшли до єдиної ціни на газ для населення, і видавали субсидії тим, хто цього потребує. тим, що ми занижуємо ціну, ми дотуємо не тільки малозабезпечені верстви населення, а й забезпечені верстви населення. Виходить так, що багаті верстви населення отримують від цього значно більшу вигоду. Тільки наступного року ми прийдемо до системи монетизації – якби ми перейшли до цього раніше, це б рухало нас вперед.

Якби ми зняли мораторій на землю, за кілька років це дало б додаткове зростання ціни на землю і, відповідно, орендної плати. Ми б перерозподілили дохід між тими, хто орендує землю, на користь тих, хто здає цю землю в оренду. Це б підштовхнуло до підвищення продуктивності землі. Зараз весь принцип агрохолдингів побудований на тому, що вони працюють за рахунок масштабів і вони виграють за рахунок великих площ, це дозволяє отримувати пристойні доходи. А якщо земля подорожчає, то тримати такі великі наділи стане невигідно і доведеться докладати набагато більше зусиль, щоб підвищити продуктивність, щоб отримати більшу віддачу від землі", – пояснив економічний експерт Борис Кушнірук.

Докладніше про те, які позиції займала Україна в світових рейтингах, читайте в матеріалі сайту "Сегодня": Україна в міжнародних рейтингах: які позиції ми займали 2018 року

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти