Українська економіка зростатиме швидше за російську – МВФ

24 травня 2018, 12:27

Росія не скорочуватиме відставання від розвинених економік, прогнозують у Фонді

Середньостроковий прогноз зростання економіки РФ, незважаючи на її поступове відновлення після рецесії, залишається слабким. При цьому економіка Росії зростатиме повільніше, ніж економіка України. Про це свідчать прогнози Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Реклама

МВФ зберіг прогноз зростання економіки Росії в 2018 році на рівні 1,7%, прогноз на 2019 рік збережено на рівні 1,5%. Такі очікування були зафіксовані в останньому огляді світової економіки МВФ (World Economic Outlook, WEO).

Водночас в цьому документі МВФ зберіг прогноз зростання ВВП України в 2018 році на рівні 3,2% і погіршив прогноз на 2019 рік до 3,3% з 4%.

Темпи економічного зростання в РФ, виходячи з прогнозу МВФ, поступатимуться показникам східноєвропейських держав. За такого розвитку подій Росія не скорочуватиме відставання від розвинених економік, зазначається в заяві фонду.

Серед чинників, що гальмують зростання економіки РФ, МВФ перераховує слабкий розвиток інфраструктури, старіння населення, велику роль держави в економіці, недостатній рівень інтеграції в світову економіку, а також геополітичні ризики, які негативно впливають на приватні інвестиції.

В тренді
У яких банках дорожче здати долар: курс валют в ПриватБанку, Monobank та інших
Фото: PASCAL POCHARD-CASABIANCA/AFP via Getty Images
Реклама

Проте  нові санкції, запроваджені проти російських компаній в квітні, не вплинули на зміну прогнозу.

"Це не є єдиним чинником. У нас недостатньо інформації для перегляду", – заявив керівник місії МВФ по Росії Ернесто Рамірес Ріго.

Він додав, що, крім того, ціни на нафту виявилися вищими, ніж спочатку припускав МВФ. Як відомо, до 24 травня вартість бареля еталонної марки Brent на біржі опустилася до 79,22 долара. Раніше ціна на нафту вже перевищувала 80 доларів вперше за чотири роки.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти