Україні "світить" імпорт урану з Австралії

Австралійська Рада з мінеральних ресурсів побачила вигоди в можливій угоді з Україною

Австралія збирається схвалити продаж урану Україні в рамках угоди напередодні саміту з ядерної безпеки в США в кінці тижня. Про це пише Reuters.

Міністр закордонних справ Джулі Бішоп сказала, що уран буде використовуватися на Україні для вироблення електроенергії на АЕС.

Реклама

"На саміті я приєднаюся до світових лідерів у заклику до міжнародного співтовариства підтримувати тісну співпрацю в галузі ядерної безпеки, – сказала Бішоп. – Я також збираюся обговорити нові можливості для боротьби з постійно присутньою загрозою придбання терористами ядерних матеріалів або організації диверсій на ядерних об'єктах".

"Доступ до зростаючого українського попиту на уран створює можливості для нарощування виробництва та експорту, а також збільшення числа робочих місць в будівництві і експлуатації рудників", – повідомив раніше Австралійський Рада з мінеральних ресурсів.

  • В Австралії знаходиться майже третина розвіданих світових запасів урану.
  • У Австралії немає власної атомної промисловості, але на цю країну припадає близько 10% світового пропозиції урану, і кількість покупців цього важкого металу для використання в мирних цілях неухильно зростає.
  • Австралія вже може продавати уран для мирних цілей ряду країн, в тому числі Канаді, Китаю, Франції, Індії, Японії, Південної Кореї, Росії, Великобританії і США.
  • В Україні є 15 ядерних реакторів, що випускають близько половини електроенергії в країні.

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини
Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.67

Євро (€)

31.37

Російський рубль (₽)

0.37

Опитування
Опитування
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти