Україні потрібна енергостратегія на десятки років вперед – прем'єр Гончарук

18 грудня 2019, 02:54

На зустрічі з провідними ЗМІ глава уряду висловився про необхідність виробити енергостратегію для України

Реклама

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук дав велике інтерв'юпровідним українським ЗМІ, зокрема – журналістам "Сьогодні".

Повна версія інтерв'ю вийшла на телеканалі "Україна 24".

Прем'єр заявив що Україні необхідно виробити енергостратегію, в якій буде йтися і про альтернативні джерела енергії.

"Дуже скоро у нас атомні блоки будуть підходити до завершення термінів експлуатації, їх будуть продовжувати, це складні процедури. Ми мусмо дати чесну відповідь на питання, як наша енергосистема буде виглядати в 2025-2050 роках. Стратегія необхідна", – зазначив він.

Зі слів прем'єра, Україна мусить розуміти, як працювати з атомною генерацією та відновлювальними джерелами енергії.

Реклама

До того ж, Олексій Гончарук наголосив на важливості робіт з енергоефективності.

"Нам потрібно припинити опалювати космос, а дбати про енергоефефектівність. Багато тепла ми викидаємо в повітря. В окремих містах – 50%. Якщо ми не припинимо цю практику, ми не перестанемо бути бідною країною. Ми і далі будемо неефективно працювати", – заявив український прем'єр.

До того ж, Олексій Гончарук висловився про видобуток вітчизняного газу.

"Є приватні компанії, які видобувають газ самостійно, їхній видобуток зростає, і це хороша практика. У цій сфері потрібно створити нормальний інвестиційний клімат", – сказав прем'єр.

В Україні мають існувати чесні прозорі аукціони, говорить прем'єр, а видобуток власних енергоресурсів потрібно збільшувати.

"В Україні запрацював ринок енергоенергії. Кожен споживач може обрати, у якого постачальника купувати електроенергію", – зазначив прем'єр.

В Україні подешевшала електрика, сказав прем'єр.

"Однак це призводить до іншої проблеми. Окремі електростанції, особливо ті, які працюють на вугіллі, перестають бути конкурентноспроможними. Вони стверджують: ми, якщо будемо продавати за такою ціною, ми збанкрутуємо. А це – робочі місця. Енергетика – це комплексна система. І різкі рухи тут іноді шкодять. Навіть дешева електроенергія комусь шкодить, хтось може збанкрутувати, а потім ми його в системі просто не будемо мати, не буде чим балансувати. А вугілля досі несе важливу балансуючу функцію", – заявив прем'єр Олексій Гончарук.

Прем'єр наголосив на необхідності інтеграції в європейську енергосистему.

"Те, що ми мусимо зробити протягом наступних трьох років – це, фактично, від'єднатися від Білорусі і росіян, довести свою стабільність, і включитися в європейську мережу", – сказав прем'єр.

Реклама

Це має відбутися до 2023 року. Україна буде боротися, заявив Олексій Гончарук, щоб всі ці процеси стали підставою для зменшення цін в платіжках українців.

Теперішню вартість газу в платіжках прем'єр називає необґрунтованою і говорить: за підсумками зими українцям можуть повернути переплачені гроші.

"Вже цієї зими ми маємо намір за результатами зими провести перерахунки кожній особі, і все, що вона заплатила більше обгрунтованоі нормальної ціни, їй повернути", – сказав Олексій Гончарук.

Як повідомлялося, раніше Кабінет міністрів України ухвалив рішення про введення страхової ціни на газ для населення на рівні 6,96 тис. грн за 1 тис. куб. м (без тарифу на транспортування). Як заявляв глава уряду Олексій Гончарук, в результаті страхова ціна на газ в платіжках буде закріплена на рівні 8 грн за куб. м протягом всього опалювального періоду.

За планом Кабміну, це дозволить запобігти імовірному тарифному стрибку навіть у разі припинення транзиту російського газучерез Україну з 1 січня 2020 року.

Всі подробиці в спецтемі Тарифи на газ

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти