Україні загрожують нові зволікання з програмою МВФ – Fitch

16 вересня 2016, 17:23

Агентство сумнівається в здатності української влади реалізувати реформи

Рішення виконавчої ради Міжнародного валютного фонду (МВФ) надати Україні кредитний транш на 1 млрд доларів є позитивним фактором, однак не знімає стурбованості щодо здатності країни реалізовувати реформи, узгоджені з фондом. Про це заявили в міжнародному рейтинговому агентстві Fitch Ratings.

Реклама

"Політична невизначеність і непроста програма реформ означають, що не можна виключати затримки з виділенням коштів Україні в рамках програми МВФ в майбутньому, що вказує на збереження у країни зовнішніх чинників вразливості", – заявляють в Fitch.

Агентство нагадує, що надання Україні третього кредитного траншу було відкладене майже на один рік, оскільки політична напруженість призвела до втрати попереднім коаліційним урядом більшості в парламенті і ускладнила проведення реформ урядом Володимира Гройсмана, який вступив на посаду в квітні.

ЗМІ "розсекретили" нові вимоги МВФ до України

Зміни, що відбулися з моменту схвалення агентством Fitch суверенного рейтингу України на рівні "CCC" у травні 2016 року, свідчать, що новий уряд країни зробить кроки з отримання відкладеного траншу МВФ, але при цьому прогрес з необхідними реформами буде частковим.

Реклама

"Здатність уряду забезпечувати подальші структурні реформи залишається невизначеною. Він має нестійку більшість у парламенті, а дисципліна в рядах деяких партій є слабкою", – вважає Fitch.

Агентство також зазначає ослаблення фінансового тиску на Україну 2016 року, хоча і в контексті вищих реальних відсоткових ставок і заходів валютного контролю.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

"Резерви збільшилися цього року, оскільки центральний банк купив іноземну валюту на $ 1,8 млрд, уряду вдалося здійснити випуски в іноземній валюті на внутрішньому ринку, і має місце певний приплив капіталу. Однак резерви, як і раніше, знаходяться на низькому рівні, зовнішня ліквідність є слабкою, а попит на іноземну валюту штовхає гривню вниз", – повідомляється в прес-релізі.

Низький суверенний рейтинг України відображає реструктуризацію минулого року єврооблігацій країни, а також зберігається ризик затримок з припливом зовнішньої підтримки, яка підкріплює резерви і макроекономічну стабільність. Хоча короткостроковий ризик ще одного суверенного дефолту згладжується необтяжливим графіком погашення до 2019 року, підвищення рейтингу є малоймовірним доти, поки влада країни не продемонструє на практиці спільне виконання програми МВФ, вважають в Fitch.


В ніч з 14 на 15 вересня (за київським часом) фонд все-таки прийняв позитивне рішення щодо українського питання і схвалив виділення третього траншу на суму SDR716,11 млн (близько $ 1 млрд). Таким чином, загальна виділена сума наданих Україні коштів за програмою поточної EFF становить SDR5 млрд 444,21 млн (близько $ 7,62 млрд) з передбачених програмою SDR12,348 (більше $ 17 млрд).

Реклама

НБУ і Мінфін очікують надходження коштів від МВФ вже сьогодні.

Як зазначив президент України Петро Порошенкорішення МВФ відкриває шлях до виділення фінансової допомоги з боку США обсягом $ 1 млрд, макрофінансової допомоги Євросоюзу в рамках додаткових EUR600 млн, інших міжнародних фінансових організацій і відкриває вікно можливостей для залучення іноземних інвестицій в українську економіку.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти