Україні загрожує падіння економіки – експерт

1 квітня 2017, 08:17

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

Аналітики звинувачують блокаду на Донбасі і сподіваються на реанімаційні заходи від влади

Зниження індексу активності основних секторів економіки України в першому кварталі 2017 року сигналізує про уповільнення економічного зростання та наявність передумов для початку рецесії. Таку думку висловив керівник аналітичного підрозділу групи ICU Олександр Вальчишен.

Реклама

Фахівець прогнозує, що квартальний приріст реального ВВП за підсумками першого кварталу 2017 року буде нульовим або навіть від'ємним порівняно з показниками четвертого кварталу 2016 року.

"Розрахунки, засновані на статистичних даних, показують негативну динаміку економіки. Так, сезонно скоригований індекс основних секторів економіки у лютому 2017 року знизився на 1,3% порівняно з січнем, і у всіх секторах економіки, крім сільського господарства і пасажирського транспорту, знизилися показники порівняно з попереднім місяцем, − сказав Вальчишен. – У березні активність основних секторів економіки не відновилася до рівня січневих показників через блокаду ОРДЛО".

Аналітики вважають високою ймовірність повторного входження економіки України у другому кварталі 2017 року в технічну рецесію – коли два квартали поспіль відбувається зниження реального ВВП у термінах квартал до кварталу.

"З метою нівелювання негативних наслідків блокади, влада змушена буде вдатися до більш жорсткої монетарної та фіскальної політики, що неминуче відобразиться на економічній активності вже другого кварталу 2017 року. На тлі цих процесів може відбутися подальше скорочення реального ВВП у порівнянні з першим кварталом (сезонно-скоригованих термінах). Якщо дія негативних факторів продовжиться і в другому півріччі, економіка увійде в рецесію", – сказав Вальчишен.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
Реклама

За прогнозами експертів, у другому півріччі влада може задіяти заходи з підтримки економіки, щоб зупинити квартальне скорочення реального ВВП.

"У цьому випадку економічне зростання складе близько 0% у 2017 році в порівнянні з 2,3% у 2016 році. Якщо ж блокада ОРДЛО довго не триватиме, економічне зростання зможе повернутися до колишніх темпів. При оптимістичному сценарії, темпи зростання реального ВВП можуть становити за 2017 рік 2,3%", – сказав Вальчишен.

Нагадаємо, раніше НБУ прогнозував, що в результаті блокади на Донбасі в першому кварталі 2016 року зростання економіки сповільниться, незважаючи на сприятливу базу порівняння і наявність певного імпульсу зростання від попередніх періодів. В цілому українська економіка в 2017 році, за оновленими прогнозами НБУ, зросте на 1,9%.

Як повідомлялося, Держстат повідомив про зростання реального валового внутрішнього продукту України в 2016 році до 2,3%, тоді як раніше уряд на базі оцінок статистичного відомства заявляв про 2,2%.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти