Українці впали в споживчий песимізм

10 вересня 2014, 08:35

В країні погіршилися економічні очікування

У серпні нинішнього року індекс споживчих настроїв українців склав 54,7, що на 10,4 пунктів гірше липневого показника. Таке стрімке падіння значення індексу зафіксувалося на рекордно низькій для 2014 позначці. Такі результати щомісячного дослідження "Споживчі настрої в Україні", проведеного дослідницькою компанією GfK Ukraine, пише "Капітал".

Реклама

Порівняно з показниками липня 2014 минулого місяця спостерігалися падіння значень всіх компонентів індексу споживчих настроїв. На думку аналітиків, такі результати стали наслідком загострення військового протистояння в Донбасі, руйнування промислової інфраструктури регіону і триваючої девальвації гривні.

Найбільшим падінням в звітному періоді відзначився індекс очікуваного розвитку економіки країни в найближчому році, який втратив 18,2 пунктів (62,1 в липні проти 43,9 у серпні). Це говорить про те, що українські споживачі не плекають жодних ілюзій щодо нормалізації економічної ситуації в державі протягом наступних 12 місяців.

Клікніть для збільшення

vdsvdsvdvsvdsvds

В тренді
Долар між довгими вихідними застряг на мінімумі з березня: офіційний курс
Реклама

Графіка: Капітал

Варто відзначити стрімке погіршення девальваційних очікувань українців (+22,1 пункти), тоді як до динаміки безробіття респонденти стали ставитися трохи оптимістичніше (-1,2). При цьому надзвичайно високий рівень песимізму характерний для інфляційних очікувань споживачів України (185,9 проти 188,7).

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти