Українці стають багатшими: в країні поліпшуються споживчі настрої

22 липня 2018, 07:05

Результати щомісячного дослідження показали, що українці оптимістично чекають уповільнення темпів зростання цін і вище оцінюють особистий матеріальний стан

Після трьох місяців зростання індекс споживчих настроїв українціввчервні2018рокупідвищивсяна2,7пунктів,до65,6(за шкалоювіднулядо200)у порівняннізтравневимпоказником.Прицьомуповідношеннюдоаналогічного періодуминулогорокуцейпоказникзрісна6,2пункту,свідчатьматеріалищомісячногодослідженнякомпаніїGfK Ukraine.

Реклама

За даними дослідження, індекс поточного особистого матеріального стану показав найбільшу позитивну динаміку, підвищившись порівняно з травнем-2018 на 8,8 пункту, до 59,6.

"Цей результат може бути пов'язаний з поступовим зростанням реальних доходів населення, а також з тим, що в літній період відбувається зниження цін на основні продовольчі товари", – відзначають аналітики GfK Ukraine.

Індекс очікуваних змін особистого матеріального стану виріс на 6,2 пункту – до 67,3, а в цілому індекс поточного стану в місячному порівнянні підвищився на 5,1 пункту – до 65,5, вказує GfK Ukraine.

Українці в червні поточного року були оптимістичні щодо очікування розвитку економіки країни в найближчі п'ять років – відповідний індекс виріс на 3,3 пункту в порівнянні з травневим показником – до 56,4.

Також українці оптимістично налаштовані щодо подальшої динаміки зростання цін – індекс інфляційних очікувань знизивсяна3,4пункту,до187,показуєдослідження.

Прицьомупоказникдоцільностівеликихпокупокуповільнив зростанняв порівняннізтравнемна1,5пунктуівстановивсяназначенні71,3-втравнівінзрісна3,7пункту.

В тренді
Держборг України зріс і в гривні, і в доларах
Хочавціломуіндексекономічнихочікуваньзростаєчетвертиймісяцьпоспіль,збільшившисьвчервніна1,1пункту-до65,7,деякійогоскладовіпоказалисерйознепросідання,відзначаютьаналітикикомпанії.

Так,індексочікуваноїдинамікибезробіттязрісна8,1пункту,до133,5післяпозитивноготрендавтравні,колицейпоказникпросівна5,3пункту.Негативнутенденціюдослідникивідзначаютьівідносноіндексуочікуваногозростанняекономікикраїнивнайближчомуроці-вінвчервнізнизивсяна6,1пункту,до56,4.

"Такі настрої можуть бути наслідком невизначеності щодо надання наступного траншу МВФ", – коментують автори дослідження.

Погіршилисяприцьомуіочікуванняукраїнцівщодокурсу долара у найближчі три місяці індексдевальваційнихочікуваньпіднявсяна1,4пунктудо150,9.

Нагадаємо, в кінці зими в Україні впав індекс споживчих настроїв тодіпогіршилисямайжевсіскладовііндексу,окрімочікуваньпобезробіттютадевальвації.


Gfk Ukraine здійснює дослідження домашніх господарств для визначення споживчих настроїв в Україні з червня 2000 року. Опитується 1 тис респондентів.
Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти