Українці стали менше боятися безробіття, але чекають інфляції – GfK

19 липня 2016, 16:36

Індекс споживчих настроїв в країні сезонно підвищився

У червні в Україні покращилися споживчі настрої. Так, індекс споживчих настроїв, який розраховує GfK Ukraine, з виріс на 2,4 пункту – до 52,7.

Реклама

Найбільших змін зазнав індекс поточного особистого матеріального становища – він виріс на 2,7 пункту, піднявшись до 49,8. Складові цього індексу змінилися таким чином:

  • індекс поточного особистого матеріального становища (склав 41,2, що на 5,2 п. більше, ніж у травні);
  • індекс доцільності великих покупок дещо зріс, встановившись на позначці 58,3, що на 0,3 п. перевищує показник минулого місяця.

"У червні виросли всі складові індексу споживчих настроїв, а найбільше – індекс поточного матеріального становища, що може бути пов'язано з сезонною дефляцією. Незважаючи на поточне зниження цін, інфляційні очікування зросли з огляду на подальше підвищення комунальних тарифів", – коментують аналітики GfK Ukraine.

Індекс економічних очікувань збільшився на 2,1 пункту, досягнувши в червні показника 54,7. Складові цього індексу понесли такі зміни:

  • індекс очікуваних змін особистого матеріального становища збільшився на 1,6 п. і становить 53,4;
  • індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчого року (х3) збільшився на 1,5 п. і склав 43,1;
  • індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчих 5 років (х4) збільшився щодо травневого показника на 3,3 п. – до рівня 67,5.

У червні очікування щодо можливого безробіття стали більш оптимістичними: індекс очікуваної динаміки безробіття встановився на позначці 146,4, зменшившись на 4 п. порівняно з травневим показником.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
Реклама

Разом з тим підвищився індекс інфляційних очікувань, склавши 184,3, що на 2,1 п. вище, ніж в травні. Очікування українців щодо курсу гривні протягом найближчих 3 місяців покращилися: індекс девальваційних очікувань знизився на 1,8 п. – до значення 137,5.

Нагадаємо, індекс споживчих цін в Україні за підсумками червня знизився на 0,2% порівняно зі зростанням на 0,1% в травні, за рахунок чого річний показник інфляції (до червня 2015 року) сповільнилося до 6,9% з 7,5 % в травні.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти