Українців чекає зростання прожиткового мінімуму

18 грудня 2019, 15:18

Міністр Соколовська пояснила суть майбутньої реформи

Кабінет міністрів України зробив перший крок до підвищення прожиткового мінімуму до реального рівня, схваливши законопроєкт. Тепер відбудуться парламентські слухання на цю тему. Як розповіла міністр соціальної політики України Юлія Соколовська в ефірі телеканалу "Україна 24", законопроєкт дозволить поетапно підвищити соціальні виплати найбільш уразливим групам населення. У перспективі – збільшення розміру виплат майже в два рази.

"Суть прожиткового мінімуму за ці роки загубилася. Ми вважаємо, що він повинен бути показником мінімального гідного рівня життя. Тобто це такий критерій бідності або малозабезпеченості. <...> Його підвищення зараз не допомагає соціально незахищеним групам населення, виплати яким становлять від двох прожиткових мінімумів, зате він збагачує окремі групи посадових осіб, зарплати яких складаються з 30 або 50 прожиткових мінімумів", – сказала Соколовська.

Реклама

Читайте також: Раді запропонували вдвічі підвищити мінімальну пенсію: подробиці

Вона пояснила, що розроблений законопроєкт передбачає відв'язування зарплат, штрафів та інших таких показників від прожиткового мінімуму. Водночас соціальні виплати залишаться прив'язаними до цього показника, і тоді його можна буде значно підвищити. Крім того, будуть використовуватися й інші механізми зростання прожиткового мінімуму.

"Це не питання одного законопроекту – відв'язування прожиткового мінімуму. Це один крок, який нам звільнить ресурс у бюджеті для підняття прожиткового мінімуму в соціальній сфері. І цим першим кроком ми зможемо додавати гроші. Зараз ми фрагментовано піднімаємо прожитковий мінімум. Наступного року ми запропонували підвищення прожиткового мінімуму в кількох програмах: перша – допомога на дітей під опікою, в прийомних сім'ях та сімейних будинках. Замість двох прожиткових мінімумів там буде два з половиною в наступному році. І для дітей з інвалідністю – з двох до трьох з половиною прожиткових мінімумів. Далі у нас є програма малозабезпеченості. Тут ми також підняли прожитковий мінімум. Там, наприклад, 85% на дітей, а буде 130%. Так само ми робимо з пенсіями. Ми намагаємося вибрати модель, за якої ми можемо допомогти найменш захищеним", – пояснила Соколовська.

Нагадаємо, з 1 грудня 2019 року в Україні збільшився прожитковий мінімум. Підвищення базового показника передбачено законом про державний бюджет на 2019 рік. При цьому мінімальна зарплата з 1 грудня не змінилася.

Також повідомлялося, що бюджет-2020 передбачає підвищення прожиткового мінімуму на 550 гривень. Планове підвищення має відбутися в січні, липні й грудні.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти