На українців чекає різке подорожчання алкоголю: як не купити фальсифікат і скільки доведеться платити

6 серпня 2017, 07:05

Олександр Литвин

Уряд розробив проекти постанов про підвищення акцизів на алкоголь і цигарки і перегляд мінімальних цін

ВУкраїнівженезабаромна10-15%можутьподорожчативсіалкогольнінапої.Кабінетміністріврозробивпостанову, якапередбачаєпідвищенняакцизівнаалкогольнінапоїтапідвищеннямінімальнихціннаміцнінапої.Частинаекспертіввважає:чим вищі податки,тимшвидшезростатиметіньовийсектор.Сайт"Сегодня"з'ясував,якзмінятьсяцінинаалкогольнінапоїіякне купитинелегальнийпродукт.

Як виростуть ціни

Реклама

Останнійразмінімальніцінинаалкогольпереглядаливлистопаді2016 року.УМіністерствіекономічногорозвиткуіторгівлівпевнені:зтогомоментуситуаціянаринкукардинальнозміниласяізаразназріланеобхідністьцінипіднімати.Якщомінімальніцінивиростуть,продавцізможутьпереглянутицінникинаалкогольвбік збільшення,аукраїнцямдоведетьсяплатитибільше.

"Пропонуєтьсяздійснитикоригуваннярозмірівмінімальнихоптово-відпускнихіроздрібнихціннаокремівидиалкогольних.Нагорілкуілікеро-горілчанівиробицінизбільшатьна7,64-11,3%;віскі,роміджин-на3,5-4,6%;коньяк(бренді)-на3,4-6,1%;виназдодаваннямспирту,ігристеівермути-на1,7-1,8%",-говоритьсявпроекті постановиКабмінупро підвищенняцін.

"На водку и ликеро-водочные изделия цены увеличат на 7,64 – 11,3%; виски, ром и джин – на 3,5 – 4,6%; коньяк (бренди) – на 3,4 – 6,1%; вин с добавлением спирта, игристое и вермуты – на 1,7 – 1,8%", – говорится в проекте постановления.

Наприклад,якщоранішепляшкагорілки(0,75літра)повиннабулакоштувати неменше69гривень,післяпереглядумінімальнихціннапійподорожчаємайженадесятьгривень.Вермутитавинаподорожчаютьприблизнонатри-чотиригривні,

Наскільки можуть підвищити ціни:

  • 0,7літрагорілки-79,55гривні
  • Тризірковийконьяк-119,46гривні

1213480

Реклама

Фото: архів

ПаралельнозцимКабінетміністрівзареєструвавзаконопроектпро підвищенняакцизівнаалкоголь.Так,виробникамалкоголюдоведетьсяплатитивбюджетна8-11%більше.Такерішення,впевненийдиректорАсоціаціїпостачальниківвторговімережіОлексійДорошенко,призведедо подорожчанняалкоголюна15%.Прицьомуз огляду на,щонелегальнапродукціяможебутивкілька разівдешевше,такерішення,впевненийексперт,можезігратинаруку"тіньовимвиробникам".

ЯквідзначаютьвМіністерствіфінансів,подорожчанняалкоголюназагальнуінфляціювУкраїніне вплине.Всередньомусім'явитрачаєнаспиртнінапої2,4%свогобюджету."Данепідвищенняне чинить істотноговпливунарівеньспоживчоїінфляціївУкраїні,оскількивитратинапридбанняалкогольноїпродукції,за данимиДержавногокомітетустатистики,становлятьблизько2,4%",-зазначили у відомстві.

Як не купити нелегальний алкоголь

ВУкраїнівеликачастинаміцногоалкоголю-нелегальнапродукція,впевненіексперти.Зтакихнапоїв непотрібноплатитиподатки,акцизи,томуівартістьїхможебутивкілька разівменше.Наприклад,заразмінімальнацінанагорілку,якувстановивКабмін-70гривеньза0,75літра.Якщоалкоголькоштуєдешевше,швидше за все-ценелегальнапродукція.

"Унасзаразтіньовийринокзахльостуєлегальний.Якщомиговоримопоміцнийалкоголь,тоцифринечувані.Унасдванапоїкористуютьсянайбільшимпопитом-цепивоігорілка.Винаскладаютьвсього5-7%віднашогоспоживання.Слабоалкогольна продукціятежнебагато,міцнінапої,такіяквіскі,джин,займаютьчасткубуквальновкількавідсотків.Підвищенняакцизівзаганяєринокміцногоалкоголювтінь",-розповідаєОлексійДорошенко.

"У нас сейчас теневой рынок захлестывает легальный. Если мы говорим по крепкому алкоголю, то цифры баснословные. У нас два напитка пользуются самым большим спросом – это пиво и водка. Вина составляют всего 5-7% от нашего потребления. Слабоалкогольная продукция тоже немного, крепкие напитки, такие как виски, джинн, занимают долю буквально в несколько процентов. Повышение акцизов загоняет рынок крепкого алкоголя в тень", – рассказывает Алексей Дорошенко.

Кількароків томуза оцінкамивиробниківвсегментіміцногоалкоголюрівеньтінідосягав50%.Заразжевиробникиоцінюютьчасткутінів80%."Легальнийалкогольможнакупитиввеликихмагазинах,анелегальнималкоголемзабитавсяіншакраїна.Легальнагорілка коштуватимеприблизно78гривень,анелегальна-30-35гривень.Підвищенняакцизуна11%призведедо того,щоцінавиростена15%.Горілкамає зростивцініна9-10гривень",-розповідаєексперт.

Реклама

468726

Фото: архів

Як купити легальний алкоголь, поради експерта:
  • Купуватиалкоголькращеу великихспеціалізованихмагазинах
  • Акцизнамаркаповиннабутицілісною,прибажанніможнавимагатисертифікатнаалкоголь
  • Вартістьалкоголюне повиннабутименшемінімальнихцін,встановленихКабміном
"Ядумаю,щотой,хтохочекупитилегальнийалкоголь,знає,дейогокупувати.Основнеправило-купитиу великомумагазині.Алеіцене панацея.Контрафактнийалкогольтамкупитискладніше",-розповідаєДорошенко.

Відзначимо,алкогольнеотруєння-одназнайпоширенішихпричинпередчасноїсмертіукраїнців.Згідно з данимистатистики,українцічастішевмираютьвідотруєнняалкоголемівикликанихалкоголізмомхвороб,ніжгинутьвДТП.Якранішеписавсайт"Сегодня",очікуванатривалістьжиттяукраїнця-66,3,аукраїнки-76,1року.

Ризик для чоловіка померти у віці до 60 років – 40%, в той час як в Швейцарії не доживають до 60 років всього 8% чоловіків. Це означає, що з 100 народжених хлопчиків в Україні до пенсії доживуть тільки 60, а в Швейцарії – 92. Для прикладу розглянемо долю 100 000 новонароджених українців. За статистикою, 790 осіб помруть у віці до одного року. 10 000 українців не доживуть до 35 років, і 25 000 – до 60 років. З цих 100 000 вісьмох погубить туберкульоз, двоє помруть від наслідків ВІЛ, 184 – від онкологічних захворювань, 16 осіб погубить алкоголь, 12 розіб'ються в ДТП, п'ятеро людей потонуть. Крім того, 12 осіб покінчать життя самогубством.

.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти