На українців чекає реформа прожиткового мінімуму: в Кабміні розкрили деталі

12 грудня 2019, 10:34

Міністр Соколовська пояснила, що і коли і зміниться в правилах розрахунку показника

Кабінет міністрів України зробив перший крок до підвищення прожиткового мінімуму до "реального" рівня, схваливши законопроект на цю тему. Про це повідомила міністр соціальної політики Юлія Соколовська, яка також пояснила суть відв'язування частини виплат від прожиткового мінімуму.

Реклама

"Ми пропонуємо відв'язати розмір посадових окладів бюджетників та ін., а також розмір штрафів за адміністративні та кримінальні правопорушення, пені та ще багато виплат від прожиткового мінімуму. Тільки соціальні виплати і доплати залишаються прив'язаними до розміру прожиткового мінімуму. Якщо законопроект підтримає Верховна Рада, то він набуде чинності з 1 січня 2021 року і передбачить зміни до 46 законів про механізм застосування прожиткового мінімуму і неоподатковуваного мінімуму", – пояснила суть документа Соколовська на своїй сторінці в Facebook.

За словами міністра, така реформа дозволить створити передумови для істотного підвищення прожиткового мінімуму і надавати допомогу тим, хто її реально потребує. Так, ініціатива дозволить наблизитися до стратегічної мети уряду – підвищення розміру прожиткового мінімуму до фактичного рівня.

"Зараз є різні підходи до визначення суті "фактичного прожиткового мінімуму". І ми поетапно рухатимемося до того, щоб він становив не менше 30-40% від розміру середньої заробітної плати. Зараз ми орієнтуємося для різних категорій населення на 3-4 тис. гривень", – повідомила міністр.

Реклама

Як додала міністр, уряд пропонує ввести:

  1. Поняття "мінімального посадового окладу в системі оплати праці". Цей показник встановлюватиметься законом про держбюджет. До нього будуть прив'язані зарплати і оклади бюджетників і система оплати праці в державному секторі.
  2. За пропозицією Міністерства юстиції вводиться поняття "розрахункова одиниця" і "штрафна ставка". Ці величини застосовуватимуться для визначення розмірів штрафів і стягнень.

Соколовська також пояснила, чому уряд не може підвищити прожитковий мінімум вже зараз.

В тренді
Лоукостер SkyUp оголосив про "позапланові" рейси для заробітчан
SkyUp відкриє новий напрямок до Туреччини в грудні

"Ми не можемо підняти прожитковий мінімум тільки для соціальних виплат – тому що будь-яке підвищення автоматично підвищує всі інші показники. Сьогодні до прожиткового мінімуму прив'язані понад 150 видів виплат, серед яких: заробітна плата, посадові оклади, плата за видачу ліцензії, адміністративні збори, державне мито, судовий збір, штрафи і т.д. <...> Максимальний розмір допомоги становить два прожиткових мінімуми. У той же час посадовий оклад суддів Верховного суду становить 55 прожиткових мінімумів. Піднімаючи прожитковий мінімум на 100 грн, ми збільшуємо виплати для одержувачів соціальної допомоги на 200 грн, а для суддів Верховного суду – на 5500 грн", – написала Соколовська.

Реклама

Нагадаємо, з 1 грудня 2019 року в Україні збільшився прожитковий мінімум. Підвищення базового показника передбачено законом про державний бюджет на 2019 рік. При цьому мінімальна зарплата з 1 грудня не змінилася.

Також повідомлялося, що бюджет-2020 передбачає підвищення прожиткового мінімуму на 550 гривень. Планове підвищення має відбутися в січні, липні і грудні.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти