Українців зобов'яжуть відкладати на пенсію від двох до 15% зарплати

2 квітня 2018, 10:01

Кабмін шукає обґрунтований розмір внесків до пенсійного фонду

Розмір внесків за накопичувальною системою може становити від 2 до 15% зарплати. Про це в інтерв'ю "Сегодня" розповів заступник міністра соціальної політики Микола Шамбір.

Реклама

Він уточнив, що розмір "накопичувальної пенсії" залежатиме саме від того, скільки українець платитиме пенсійному фонду. Нагадаємо, зараз влада розглядає дві концепції переходу до другого рівня пенсійної системи в Україні.

"Все залежатиме від того, скільки людина платитиме. У обох концепціях передбачається в перший рік існування системи платити 2% від заробітної плати. Є пропозиція про те, що розмір внесків буде збільшений до 7%. Також є пропозиція, що вони будуть збільшені до 15%. Це питання, яке ще обговорюється. І ще дуже багато потрібно зробити, щоб до кінця визначитися в цьому питанні", – зазначив Шамбір.

Заступник міністра уточнив, що проблема не в самому розмірі внеску.

"Цей розмір повинен бути серйозно обґрунтований. Він повинен бути фінансово забезпечений. Це основний параметр для визначення розміру", – підкреслив Шамбір.

Нагадаємо, другий рівень пенсійної системи – обов'язковий накопичувальний. Він передбачає, що працівники або роботодавці від їхнього імені, іноді – самозайняті особи, сплачують внески до накопичувального пенсійного фонду. Внески враховуються на індивідуальних пенсійних рахунках, кошти інвестують в різні фінансові інструменти. Після виходу на пенсію учасник системи отримує право на пенсію з накопиченої суми внесків та інвестиційного доходу.

Кабмін і парламент довгий час не могли дійти згоди про введення цього рівня пенсійної системи в Україні. Компромісом стала норма про введення обов'язкового пенсійного накопичення з січня 2019 року.


Реклама

Детальніше читайте на сайті "Сегодня" в інтерв'ю з Миколою Шамбіром: "Сьогодні кожен може подбати про свою пенсію".

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти