Україна вийшла ще з однієї угоди в рамках СНД

30 січня 2019, 13:37

Кабмін припинив дію угоди про умови поставок товарів в рамках СНД

Україна вийшла з угоди, що регулює поставки товарів між організаціями країн – учасниць Співдружності Незалежних Держав (СНД). Відповідне рішення ухвалив у середу український уряд.

Реклама

"Кабінет міністрів припинив дію угоди "Про загальні умови поставок товарів між організаціями держав – учасниць СНД", – повідомили в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі.

Ця угода, яка вступила в силу з 1 липня 1992 року, була направлена на створення сприятливих умов для збереження і розвитку господарських зв'язків між суб'єктами господарювання в рамках СНД з урахуванням укладених між ними угод про економічне співробітництво, а також забезпечувала при цьому однакову відповідальність усіх суб'єктів господарювання за виконання ними своїх договірних зобов'язань в їх економічному просторі в цілому. Необхідність для Києва в цьому документі відпала у зв'язку з тим, що він, як і ряд інших актів, підписаних в рамках СНД, несумісний із зобов'язаннями України в рамках асоціації з Європейським союзом.

З цієї причини тиждень тому за рішенням уряду України вийшла також з угод "Про міждержавний обмін економічною інформацією", підписаних 26 червня 1992 року, "Про обмін інформацією в сфері зовнішньоекономічної діяльності (24 вересня 1993 року) "Про співпрацю в сфері зовнішньоекономічної діяльності (15 травня 1992 року). Перед цим Київ припинив дію угоди в рамках Співдружності про розвиток виставково-ярмаркової діяльності в СНД, вважаючи, що цей документ застарів і не відповідає стану торгово-економічних відносин між країнами.

В тренді
Валютні кредити за день переведуть у гривню: Рада ухвалила потрібні закони

Україна має ряд зобов'язань у сфері міжнародної торгівлі, зокрема як учасниця Всесвітньої організації торгівлі та в рамках Угоди про асоціацію з ЄС, окремі норми якого є несумісними з зобов'язаннями в рамках СНД.

Реклама

У травні минулого року президент України Петро Порошенко заявляв, що Київ перегляне всі підписані в рамках СНД міжнародні документи. Пізніше представниця президента у Верховній Раді Ірина Луценко зазначила, що пропозиція Порошенка передбачає збереження для Києва вигідних угод про співпрацю зі Співдружністю.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти