Україна виконала всі умови ЄС для отримання 600 млн євро

20 березня 2017, 15:37

Рішення щодо другого траншу макрофінансової допомоги прийнято остаточно

Україна отримає другий транш макрофінансової допомоги від ЄС у розмірі 600 млн євро без будь-яких додаткових умов. Про це він заявив віце-президент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс.

Реклама

"Рішення щодо другого траншу прийнято. Якщо ви хочете, воно є остаточним. Україна може розраховувати на другий транш в розмірі 600 млн євро. Це вирішено", – підкреслив Домбровскіс, спростовуючи нібито існування додаткових вимог для того, щоб Україна отримала ці гроші.

Віце-президент ЄК наголосив, що Київ виконав усі умови для отримання другого траншу, які відображені в Меморандумі про взаєморозуміння (МОВ). При цьому він звернув увагу на те, що в Брюсселі "є простір для маневру щодо того, до якого траншу застосовуються ті чи інші умови".

"У випадку другого траншу умови для його виділення були виконані. У вирішенні питання про скасування заборони на експорт лісу вже є певний прогрес – відповідний законопроект був зареєстрований у парламенті. У ЄС є простір для маневру, і коли ми бачимо, що є значний прогрес у всіх сферах, то питання, робота над яким триває, не може бути причиною, по якій би ми не виділили цей транш", – сказав Домбровскіс.

Віце-президент ЄК також вказав на те, що питання заборони на експорт лісу все одно повинен бути вирішене в контексті третього траншу.

Реклама

Відповідаючи на питання, чому саме питання лісоматеріалів став таким важливим для ЄК, Домбровскіс зазначив, що однією з умов програми макрофінансової допомоги є умова "не вводити нові торгові заборонні заходи, що не відповідає поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі, створення якої передбачено Угодою про асоціацію між ЄС і Україною".

"Коли ми підписали Угоду про асоціацію, передбачивши створення поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі з Україною, один з пунктів для надання макрофінансової допомоги був про те, що нові заборонні торговельні заходи вводитися не будуть. Ми обговорювали це питання після того, як мораторій був введений. У лютому проект закону про скасування цієї заборони був направлений в парламент, і тому ми вважаємо, що у виконанні цієї умови є прогрес. Ми отримали запевнення як від президента, так і від уряду, що українська сторона постарається добитися подальшого прогресу в цьому питанні досить оперативно", – деталізував він.

Нагадаємо, 16 березня, Єврокомісія попередньо погодила виділення 600 млн євро макрофінансової допомоги Україні.

Верховна Рада 9 квітня 2015 року прийняла закон, яким на 10 років заборонила експорт лісоматеріалів та пиломатеріалів в необробленому вигляді (лісу- "кругляка"). При цьому заборона на експорт лісоматеріалів деревних порід (крім сосни) був введений з 1 листопада 2015 року, деревних порід сосни – з 1 січня 2017 року.

В тренді
У Рівному райраді за борги вимкнули воду: як викручуються чиновники без туалета (відео)

Наразі у Верховній Раді зареєстрований проект закону, який замість чинного мораторію на вивезення необробленої деревини пропонує ввести тимчасову 15% мито на експорт такої деревини і держреєстрацію відповідних зовнішньоекономічних договорів.

Реклама

Зазначимо, що мораторій на експорт лісу-кругляка, як і перспектива його скасування, є "каменем спотикання" і джерелом активних дискусій в Україні. Представники Євросоюзу неодноразово наголошували на необхідності скасування зазначеного мораторію і прив'язували до зняття даного обмеження отримання чергового траншу макрофінансової допомоги.

Скасування ще одного відомого мораторію – на продаж земель сільськогосподарського призначення, – є одним з істотних вимог Междурнародного валютного фонду. В результаті вже в березні 2017 року уряд України розраховує отримати від МВФ черговий кредитний транш в розмірі одного мільярда доларів США.

Як відомо, ЄС надає Україні макрофінансову допомогу строком на 2,5 року – термін дії допомоги закінчується 4 січня 2018 року.

На прохання України в кінці 2014 року про додаткової фінансової допомоги в результаті погіршення її макроекономічної ситуації, 8 січня 2015 року Єврокомісія запропонувала надати Україні пакет макрофінансової економічної допомоги на суму до 1,8 млрд євро з метою пом'якшення зовнішніх потреб країни в фінансуванні.

Пропозиція Комісії було прийнято співзаконодавцями 15 квітня 2015 року. 22 травня 2015 року Україна і ЄС в Ризі підписали Меморандум про взаєморозуміння (MoU) і кредитну угоду (LFA) при третій програмі макроекономічної допомоги ЄС. Два ці документи були ратифіковані Верховною Радою України 18 червня 2015 року та вступили в чинності 3 липня 2015 року. Перший транш у рамках цієї нової програми (600 млн євро) був виплачений 22 липня 2015 року.

Реклама

Після виділення Україні траншу в розмірі 600 млн євро, узгодженого 16 березня 2017 року, загальна сума позик від ЄС, що надійшли в Україну, складе 2,81 млрд євро з початку 2014 року.

Ця сума включає в себе 1,61 млрд євро, виплачених в 2014-2015 роках в рамках двох попередніх операцій макрофінансової допомоги ЄС, і 1,2 млрд євро в рамках

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти