Україна відновила виробництво уранового концентрату: Вітренко назвав перший крок на посаді міністра енергетики

30 грудня 2020, 15:09

Инна Бабур Инна Бабур

Своєю першою ініціативою в.о. міністра назвав зміну пріоритетів у розподілі грошей на енергоринку

Міністерство енергетики забезпечило перерозподіл коштів на енергоринку на користь державної компанії "Енергоатом", що дозволило вже наступного дня погасити заборгованість із заробітної плати перед шахтарями Східного гірничо-збагачувального комбінату (Схід ГЗК) і відновити виробництво уранового концентрату.

Реклама

Про це в.о. міністра повідомив на своїй сторінці у Facebook.

"Моя перша ініціатива на цьому посту – це зміна пріоритетів у розподілі грошей на енергоринку. Щоб більше грошей отримав державний Енергоатом, а через нього – державний Схід ГЗК, який виробляє урановий концентрат для Енергоатому. Я це зробив на першій нараді під моїм головуванням. Вже на наступний день це дозволило повністю погасити заборгованість перед шахтарями Схід ГЗК і запустити там виробництво уранового концентрату для Енергоатому", – повідомив Юрій Вітренко.

За його словами, шахтарі отримали гроші і після цього вони розблокували дороги у Кіровоградській області.

В тренді
Долар в Україні впав до мінімуму за два місяці: курс Нацбанку
Фото: ADEM ALTAN/AFP via Getty Images

"Альтернативою, причому сумнівною, було чекати на кредити держбанків, але тоді шахтарі отримали б гроші і розблокували дороги у найкращому випадку вже після Нового року", - пояснив Вітренко.

Реклама

Він також зазначив, що ряд ЗМІ поширюють неправдиву інформацію, що начебто його першим рішенням на посаді міністра стала відміна додаткових пільгових 100 кВт-годин електроенергії для побутових споживачів.

"А щодо відміни вищезгаданої додаткової пільги – це ініціатива моїх попередників, але мене переконали у критичній необхідності цього кроку", - пояснив в.о. міністра.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти