Україна важлива для енергобезпеки Європи – Тимченко

2 жовтня 2018, 11:16

Якщо Україна досягне рівня енергоефективності Польщі, то заощадить стільки енергії, скільки сьогодні споживає Іспанія

Інтеграція України до Енергетичного союзу здатна підвищити енергетичну безпеку Європи. Таку думку висловив генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко під час Європейського форуму нових ідей, що відбувся в Сопоті (Польща).

"Україна чітко заявила про своє бажання вступити до Енергетичного союзу. Не тільки Енергосоюз потрібен Україні, але і навпаки. Наша країна володіє енергетичними ресурсами та інфраструктурою, які можуть стати суттєвим внеском в енергетичну безпеку Європи", – зазначив Тимченко.

Реклама

Зокрема, за його словами, після завершення синхронізації з ENTSO-E, запланованого в 2022р., обсяг експорту та імпорту електроенергії між Україною та ЄС може вирости з 4-5 до 18 ТВт · год щорічно.

"Говорячи про газ, Україна володіє другими за величиною розвіданими запасами газу в Європі після Норвегії – близько 1 трлн куб. м. Але сьогодні ми все ще імпортуємо газ. Упевнений, за підтримки ЄС ми проведемо необхідні реформи і зможемо змінити ситуацію. У перспективі Україна здатна не тільки покривати власні потреби в газі, а й стати його нетто-експортером"- заявив генеральний директор ДТЕК.

У свою чергу, Марош Шефчович, віце-президент Європейської комісії з Енергетичного Союзу, у відповідь на виступ Тимченка також наголосив на важливості України для енергетичної безпеки Європи.

"Один приклад: якщо Україна досягне рівня енергоефективності Польщі, то заощадить стільки енергії, скільки сьогодні споживає Іспанія. Це потенціал, який можна реалізувати за наявності інвестицій, стимулюючих заходів – зазначив Марош Шефчович. – Ми знаємо, якими болючими можуть бути реформи, і як багато потрібно працювати над ними".

Єжи Бузек, депутат Європарламенту, екс-прем'єр-міністр Польщі запевнив, що Європа готова до підтримки реформ в Україні, зокрема, в сфері енергетики.

"Хочу сказати вам, від імені Європейського парламенту, що ми абсолютно відкриті до співпраці з Україною. І ми вітаємо вашу готовність до співпраці з нами", – сказав Бузек.

Європейський форум нових ідей – це міжнародний конгрес за участю представників політики, культури, науки. Декларована мета – розробка ідей для сильної Європи і конкурентоспроможної економіки. Форум проходить щорічно, з 2011 року.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти