Україна потрапила до ТОП-3 країн світу з найвищим ризиком дефолту

22 листопада 2017, 08:40

Експерти впевнені, що проблема не в самому держборзі, а в його співвідношенні з ВВП

Україна на сьогодні входить до трійки найризиковіших країн щодо можливого дефолту – разом з Венесуелою і Грецією. При цьому держборг України становить 77 млрд доларів, що значно менше найбільших боргів світу: США (20 трлн доларів) і Японії (11 трлн доларів).

Реклама

"Дуже важливий показник – співвідношення розміру боргу і ВВП. І за цим показником Україна давно переступила критичну позначку. Наші 77 млрд доларів боргу – це близько 84% ВВП. А згідно з методологією МВФ і Бюджетного кодексу України, критична межа знаходиться на рівні 60%", – пояснив член Ради НБУ в 2014-2015 роках Віталій Ломакович.

За словами Ломаковича, вимірюють також відношення державного та гарантованого боргу до доходів бюджету. За методологією МВФ, цей показник не повинен перевищувати 200%. В Україні він перевищує 300%.

В тренді
Уряд придумав, де взяти 60 млрд грн: ФОПів не чіпатимуть

"Якщо розглядати ТОП-5 боржників за показником відношення держборгу до ВВП, то на першому місці знаходиться Японія, у якоїй теж колосальна цифра – 239%. Але у Японії тільки 10% боргу номіновано в іноземній валюті. А в України – 70%. І це теж серйозний критерій ризику. Україна посідає перше місце в світі щодо відношення боргу в іноземній валюті до ВВП – 126%. Тому багато аналітичних сайтів розміщують Україну на перших рядках щодо ризикованості", – розповідає доктор економічних наук, директор Експертно-аналітичного центру "Оптима" Тетяна Унковська.

Детальніше читайте в матеріалі "Сегодня": "Кожен українець заборгував 47 тисяч гривень: що робити з держборгом".

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти