Україна в рецесії – економіка ще не досягла "дна" (Офіційна доповідь)

4 червня 2015, 10:50

Номінальний ВВП на душу населення у нас в 12 разів менше, ніж у Європі

Рецесія в Українській економіці поглиблюється. Про це йдеться в аналітичній доповіді до щорічного послання президента України до Верховної ради. Документ, підготовлений Національним інститутом стратегічних досліджень, був розданий депутатам у ВР.

Реклама

"Всупереч тенденціям до економічного відновлення в міжнародній економіці, в Україні триває скорочення реального ВВП", – йдеться в документі.

У доповіді вказується, що стійке зниження ВВП спостерігається з III кварталу 2012-го, що свідчить про входження економіки в рецесію. У 2014-му ВВП України знизився на -6,8% щодо 2013-го.

Автори документа прогнозують, що скорочення ВВП досягне "дна" в 2015 році.

"Економічне відновлення буде проходити в складних умовах, що зумовлено руйнуванням господарського комплексу в результаті зовнішньої агресії", – уточнюється в документі.

Найвищі темпи падіння валової доданої вартості за підсумками 2014-го зареєстровані в будівництві (-19,9%), добувної промисловості (-14,2%), торгівлі (-12,8%), водопостачанні (-12,1%), переробної промисловості (-12,0%), професійної, наукової і технічної ної діяльності (-11,0%), постачання електроенергії та газу (-8,1%), транспорті, складському господарстві, поштової та кур'єрської діяльності (-6,6%), фінансової та страхової діяльності (-4,5%), інформаційної та телекомунікаційної діяльності (-3,9%).

Реклама

Незначне зростання валової доданої вартості в 2014 досягнутий у сфері охорони здоров'я та надання соціальної милосердя (+ 3,9%), сільському, лісовому і рибному господарстві (+ 2,9%), державному управлінні і обороні, обов'язкове соціальне страхування (+2,6 %).

"Разом з тим досягнення у відповідних сферах економіки не компенсують загального падіння економіки в 2014 г.", – повідомляють автори документа.

Крім того, в доповіді наголошується, що Україна збільшила економічний розрив з іншими країнами.

Так, обсягу номінального ВВП України на душу населення в 2014 р. знизилися на $951 до рівня $2979.

Це менше рівня Білорусі в 2,8 рази, Румунії – в 3,4 рази, Польщі – в 4,8 рази і країн ЄС – в 12,1 рази.

Реклама

"Це свідчить про глибоку кризу і помилковості моделі економічного розвитку України і дисонує з цілями і завданнями європейської інтеграції", – наголошується в доповіді.
"Економічна модель, побудована на високій імпортної залежності і надмірної експортоорієнтованості, виявилася критично вразливою для економічних шоків і була деформована", – резюмується в доповіді.

Автори документа відзначають, що Україні необхідно невідкладне застосування нової економічної політики, адаптованої до сучасних викликів.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти