Україна в новому рейтингу з Давоса обійшла Грецію та Чилі

21 січня 2020, 12:40

Олександра Романюк Олександра Романюк

На форумі в Давосі представили новий рейтинг – Глобальний індекс соціальної мобільності

/ Фото: прес-центр НБУ

22 січня у швейцарському Давосі в 50-й раз збирається Всесвітній економічний форум – один з найавторитетніших майданчиків, учасники якого обговорюють глобальні проблеми й тенденції світової економіки, намагаються прогнозувати і поліпшувати майбутнє.

Реклама

Цього року на Форумі вперше був представлений новий рейтинг – Глобальний індекс соціальної мобільності, в якому Україна посідає непогані позиції. Про це йдеться в авторській статті на сайті "Сьогодні".

Під соціальною мобільністю розуміється можливість людини поліпшити свій соціальний статус, і передусім – матеріальне становище.

"В абсолютному вираженні це здатність дитини жити краще, аніж її батьки. Відносна соціальна мобільність є оцінкою впливу соціально-економічного фону на результати життя людини", – пишуть укладачі рейтингу.

Вони ставили завдання вивчити саме відносну соціальну мобільність. Тобто не так порівнювати умови життя різних поколінь (зрозуміло, що наші мами-тати чи бабусі з дідусями росли без мобільних телефонів і планшетів і проводили відпустку не в Європі), скільки проаналізувати умови, які надає держава для соціального прогресу людини протягом її життя.

Реклама

Аналіз проводився за багатьма показниками в п'яти галузях суспільного життя: охорона здоров'я, освіта, доступ до технологій, робота і соціальний захист.

В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
В тренді
Ринок праці ожив. Які професії опинилися в топі, а кого чекає дефіцит робочих місць
Роботодавці хочуть швидких грошей
В тренді
Долар застиг на місці, євро подешевшав: курс валют НБУ
Курс долара в Україні завмер

Україна опинилася у другій половині рейтингу, набравши 61,2 бала зі 100 і посівши 46-ту позицію в списку з 82 країн. Вище за Україну в загальному рейтингу розташувалися Китай (45-те місце) і Коста-Ріка (44-те), нижче – Чилі (47-ме місце), Греція (48-ме), Молдова (49-те).

Хоч як дивно це може здатися, найбільшу кількість балів Україна набрала в галузі охорони здоров'я – 73,3 зі 100. Проте навіть із таким результатом вона не опинилася у верхньому рейтингу списку, посівши лише 47-ю позицію і опинившись між Туреччиною (46-те місце) і Румунією (48-ме).

Більше читайте на сайті "Сьогодні" в статті: "В яких країнах найпростіше розбагатіти і чи легко це в Україні – новий рейтинг" .

Також сайт "Сьогодні" повідомляв, що в рейтингу технологічних країн Україна обійшла Росію .

Реклама

Нагадаємо, у вересні 2019 кредитне рейтингове агентство Standard & Poor's підвищило рейтинг України в іноземній і національній валюті з "B-" до "B", що, за словами прем'єр-міністра Олексія Гончарука, значить, що "довіра іноземних партнерів до України зміцнюється".

Всі подробиці в спецтемі Давос 2020

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти