Україна стала піонером нового ринку зелених облігацій

8 липня 2020, 15:20

Инна Бабур Инна Бабур

Український сектор відновлюваної енергетики привернув інвестиції на суму понад 10 млрд євро

Компанія ДТЕК ВДЕ отримала нагороду "New Market Green Pioneer" від Climate Bonds Initiative (CBI) за за перший випуск зелених облігацій серед українських компаній.

Реклама

У листопаді 2019 року ДТЕК ВДЕ випустила перші зелені єврооблігації на суму 325 млн євро під 8,50% строком на 5 років. Розміщення облігацій стало знаковим дебютом для компанії, регіону і галузі. Це дозволило ДТЕК стати першопроходцем на українському ринку ВДЕ. Угода стала першим в історії випуском зелених облігацій класу "В", деномінованих в євро, і першим випуском облігацій компанії ВДЕ у Центральній і Східній Європі.

У повідомленні CBI зазначається: "Приєднання української нефінансової корпорації до зростаючої групи організацій, які випустили зелені облігації, – це довгоочікувана й надихаюча ознака розвитку ринку і зниження вхідного бар'єру. Більш того, оскільки в енергобалансі України домінуючу роль відіграють викопні види палива, розміщення облігацій ДТЕК є важливим кроком в правильному напрямку розвитку ринку".

"Ми пишаємося тим, що минулого року змогли успішно ініціювати дебютне залучення наших зелених єврооблігацій і відкрити цей важливий інструмент фінансування для ринків, що розвиваються. Ця нагорода – важливе досягнення для нашої компанії і для України, – прокоментував генеральний директор ДТЕК ВДЕ Філіп Лекебуш. – Український сектор ВДЕ став однією з небагатьох історій успіху для країни, привернувши інвестиції на суму понад 10 млрд євро. Важливо, щоб Україна швидко подолала поточну кризу в енергетичній галузі і продовжила шлях з реалізації довгострокових структурних реформ і декарбонізації економіки відповідно до ключових цілей європейської політики".

В тренді
Долар і євро просіли в ціні: офіційний курс

Нагадаємо, що ДТЕК ВДЕ – операційна компанія, що управляє активами ДТЕК у відновлюваній енергетиці. ДТЕК – провідний національний інвестор в енергетику України. За 15 років компанія інвестувала в розвиток галузі понад 10 млрд доларів, включаючи 1,2 млрд євро – у розвиток зеленої генерації.

Реклама

Нагорода Green Bond Pioneer Awards (GBPA) є головним міжнародним визнанням кращих практик та інновацій у сфері зеленого фінансування. Climate Bonds Initiative (CBI) – неприбуткова міжнародна організація, орієнтована на інвесторів, яка прагне мобілізувати облігації в розмірі 100 трильйонів доларів для вирішення проблем зі зміною клімату.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти