Україна різко збільшила експорт ягід і горіхів

23 квітня 2018, 12:34

Найактивнішими покупцями стали країни Європи і Туреччина

Поки в Україні збирають перший урожай полуниці, з'явилися дані про зростаючий експорт ягід і плодів. Так, у першому кварталі 2018 вартість експорт з України плодів і ягід становив 57 млн доларів, що на 68% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Головними продуктами в товарній структурі вітчизняних поставок за кордон стали волоські горіхи (42 млн доларів), заморожені ягоди (10 млн доларів), а також яблука та груші (5 млн доларів), пише UBR. 

Реклама

Вартість обсягів експорту зменшилася тільки по заморожених ягодах. Обсяг вивезених з України волоських горіхів зріс з 7 до 13 тис. т, а яблук і груш – з 6 до 14 тис. т.

Основні закупівлі українських плодів і ягід у поточному році здійснили Франція (на суму 6,9 млн доларів), Туреччина (6,5 млн доларів), Польща (4 млн дол.), Білорусь (3,7 млн дол.), Греція (3, 5 млн дол.), Німеччина (2,8 млн дол.) і Нідерланди (2,7 млн дол). 

В тренді
Міст у Молдову і "золоті" огірки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

Імпорт плодово-ягідної продукції в Україні переважно формується за рахунок екзотичних фруктів (цитрусових, бананів і ін.) У січні-березні 2018 становив 143 млн доларів. Якщо враховувати тільки традиційні для України плоди і ягоди, то загальне позитивне сальдо зовнішньої торгівлі для нас так само 40 млн доларів.

Реклама

Нагадаємо, українська продукція садівництва користується найбільшим попитом у країнах Європейського Союзу. Вона забезпечує близько 60% доходів українських експортерів. Експорт ягід з України в ЄС зростає щороку. Незважаючи на те, що в ЄС вирощуються значні обсяги ягід попит на них залишається значно вищим, ніж власне виробництво. 

Яблука українського виробництва реалізуються поки в основному в країнах СНД і Євросоюзу, а саме Білорусі, Молдові та Швеції, на які сумарно припадає понад 85% вартості їх експорту. Середня експортна ціна яблук цього року перевищила 320 дол./т.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти