Україна рекордними темпами втрачає інвестиції (Офіційна доповідь)

4 червня 2015, 11:04

Ситуацію посилює критична зношеність промислового обладнання

В Україні спостерігається стагнація в інвестиційній сфері. Про це йдеться в аналітичній доповіді до щорічного послання президента України до Верховної ради. Документ, підготовлений Національним інститутом стратегічних досліджень, був розданий депутатам у ВР.

Реклама

Так, згідно з даними аналітиків, скорочення валового нагромадження основного капіталу в 2014 р. склало 23%, що перевищила тенденцію до падіння 2013-го (-8,4%). При цьому частка інвестицій у структурі ВВП знизилася і досягла 14% ВВП (в 2013 р. цей показник становив 16,9%). Капітальні інвестиції в 2014 р. скоротилися на 11,8%. Вітчизняні підприємства задовольняють власними коштами 71,5% потреб у капітальних інвестиціях.

"Для української економіки існує гостра проблема підвищення інвестиційної привабливості та залучення іноземних інвестицій. У 2014 р. лише 2,7% витрат на капітальні інвестиції були профінансовані за рахунок коштів іноземних інвесторів. При цьому скорочення прямих іноземних інвестицій в економіку України в 2014 р. склало $12,2 млрл, або 21% щодо 2013-го", – наголошується в доповіді.

"Довгострокова стагнація інвестиційних процесів істотно обмежує потенціал відновлення національної економіки", – зазначають автори документа.

Крім того, проблема низької інвестиційної активності загострюється в умовах критичної зношеності основних засобів в економіці України.

"У 2014 загальна ступінь їх зношеності за всіма видами економічної діяльності досягла 77,3% (на початок 2014-го)", – підрахували аналітики.

Реклама

Знос основних засобів в промисловості, за їхніми даними, склав 56,9%, сфері інформації та телекомунікації – 63,6%, постачання електроенергії та газу – 61,9%, добувній промисловості -57,1%, а окремі галузі практично вичерпали амортизаційний запас (у транспортній сфері ступінь зношеності досяг 96,7%).

"Такий рівень зношеності основних засобів свідчить про їх технологічної застарілості. Для більшості галузей і секторів економіки України невідкладним завданням є практично повне оновлення виробничих потужностей на сучасній технологічній базі", – резюмують автори доповіді.

Нагадаємо, в документі також йдеться про різке падіння української економіки. Аналітики відзначають, що "дно" рецесії ще не досягнуто.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти