Україна розраховує на 10 мільярдів гривень інвестицій в ОПК щорічно

1 лютого 2017, 15:17

Крістіна Зеленюк Крістіна Зеленюк

Україна веде переговори з усіма зацікавленими інвесторами, щоб відшкодувати втрачені на окупованих територіях потужності

Україна зацікавлена в створенні кооперації підприємств ОПК, які втратила на тимчасово окупованих територіях Криму і Донбасу, і веде переговори з усіма потенційними інвесторами. Про це в ході шостої міжнародної конференції "Управління в секторі безпеки: виробництво, продаж і закупівля озброєнь" заявив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Юрій Бровченко.

Реклама

"Насьогодні завершено міжвідомче узгодження програми розвитку оборонного комплексу до 2021 року. І вона найближчим часом буде подана на розгляд уряду. Там ми практично врахували всі зауваження центральних органів виконавчої влади. Якщо ми говоримо про обсяг інвестицій, які передбачається залучати в розрізі програми розвитку оборонного комплексу до 2021 року – ми розраховуємо, щоб річні інвестиції становили близько 5-10 млрд грн на рік ", – заявив Бровченко.

Стосовно корпоратизації підприємств, за його словами, вже завершується узгодження законодавчого акта з цього питання. "Я думаю, його найближчим часом буде подано до Верховної Ради. Після його прийняття ми розраховуємо до кінця 2017 року, принаймні по половині підприємств завершити корпоратизацію, щоб можна було почати залучення і пошук інвесторів. У цьому контексті розглядається питання і поновлення виробничих потужностей, а також створення нових під ті чи інші проекти, які передбачаються в розрізі цієї програми до 2021 року. Якщо ми говоримо про виробництво боєприпасів в Україні, це не буде одне підприємство із замкнутим циклом. Такого не може бути апріорі – це кооперація підприємств . Тому що одні підприємства виробляють засоби ініціювання, інші – вибухові речовини, треті – порох ", – підсумував Бровченко.

Україна потребує створення нових виробничих потужностей і кооперації підприємств. "Ми ж багато чого і не виробляли ніколи. Тому нам зараз потрібно не тільки імпортозаміщенням займатися в рамках того, що зупинили кооперацію з РФ, але і тим, що втратили на окупованих територіях. Їх ще треба якось відновлювати . Близько 40 підприємств залишилося на Донбасі і в Криму", – сказав головний науковий співробітник відділу військової і військово-економічної політики Національного інституту стратегічних досліджень Віталій Бегма.

В тренді
Україна націлилася на 2 транші МВФ: які вимоги залишилося виконати

Нагадаємо, заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Юрій Бровченко заявив, що за два з половиною роки протистояння з Росією Україні вдалося досягти імпортозаміщення 80% продукції військово-промислового комплексу, яку раніше переважно закуповували в РФ.

Реклама

Директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський вважає, що в зіткненні на Донбасі мова йде не про технологічний перевагу, а про кількість озброєнь.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти